Wczytuję...

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

#FANTYP NAGRODY!

Zabawa w FAN-typa przyjęła się znakomicie. Średnio co tydzień bawi się z nami ponad 70 osób. Ale chcemy by było ich jeszcze więcej, dlatego postanowiliśmy przyznawać dodatkowe nagrody. Komu…

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
#FANTYP NAGRODY!

DRUŻYNA TYGODNIA - BIAŁOWIESKA

12
Cze

Powstali przed piętnastu laty, a przynajmniej wtedy pod obecną nazwą zdobyli swoje pierwsze trofeum. Łącznie mają ich na koncie ponad 30, ale nie to traktują jako swój największy sukces. Przedstawiamy ostatnią w tym sezonie Drużynę Tygodnia - BIAŁOWIESKĄ!

DRUŻYNA TYGODNIA - BIAŁOWIESKA

Zaczynali jak pewnie każdy z nas – na podwórku lub szkolnym boisku. W ich przypadku mieściło się ono przy ulicy Białowieskiej i właśnie stąd wzięła się ich nazwa. Wtedy jeszcze z przedrostkiem FC, bo przecież tak zaczynały się nazwy największych piłkarskich marek, a każdy chciał być jak ci najlepsi. Nadszedł czas gimnazjum, potem liceum i właśnie wtedy ukształtował się trzon drużyny, która na boisku i poza nim trzyma się do dziś. I właśnie to uznają za swoje największe zwycięstwo. Bo chociaż część już ma rodziny, niektórzy dzieci, a innym zupełnie przewróciło się życie zawodowe, to na hasło MECZ wszyscy starają się znaleźć czas. I to bez względu na to, że część już prawdopodobnie nigdy do regularnej gry nie wróci.

KONTUZJE – to słowo ostatnimi czasy chyba najbardziej kojarzy nam się z Białowieską. Jeszcze niedawno była to ekipa z szeroką i wyrównaną kadrą, ale gdy jeden z graczy złapał uraz, rozpoczął się efekt domina. Najpierw poważne problemy wykluczyły z rywalizacji Krzyśka Sonnenfelda. Z kontuzją kolana co chwilę zmaga się Damian Mularczyk i Kamil Jaskłowski, w przypadku którego wystarczy jeden fałszywy ruch i ból powraca ze zdwojoną siłą. A ostatnio pech dopadł kapitana zespołu Darka Jaskłowskiego. Zerwanie ścięgna Achillesa, żmudna walka o powrót na boisko i gdy forma powoli wraca... Darek zrywa Achillesa w drugiej nodze. Łącznie wypada czterech podstawowych zawodników, z czego dwóch nie zamierza już więcej stawiać swojego zdrowia na szali. I trudno się dziwić, ale mimo to, gdy tylko czas im na to pozwala, zawsze stawiają się na meczach i dopingują kolegów. Żyją meczami tak, jakby sami brali w nich udział.

Przed tym sezonem cały zespół bił się z myślami, jaka będzie ich przyszłość w Lidze Fanów. Kadra była mocno okrojona, a wiadomo że rozgrywki na Grenady półśrodków nie wybaczają. Tutaj nikt przypadkowy na podium się nie wślizgnie i szybko się okazało, że medale Białowieskiej nie grożą. Wąska kadra, następne kontuzje – to nie pozwoliło im rozwinąć się tak, jakby tego chcieli i jak są do tego przyzwyczajeni. Zamiast o pudło przyszło walczyli o utrzymanie. Przed ostatnim meczem w praktyce mieli jeszcze wszystko w swoich nogach, ale nie mogli przegrać z AnonyMMous, co okazało się zadaniem ponad ich siły. Walczyli jak tylko mogli i pewnie mało kto się spodziewał, iż będą w stanie postawić taki opór faworyzowanym przeciwnikom. Ale to jest właśnie Białowieska – zespół, który zawsze widzi światełko w tunelu.

Gorycz spadku nie należy do najmilszych. I na pewno na drużynowym forum kapitan zadał pytanie – Panowie, co dalej? Mamy wielką nadzieję, że chłopaki nie wywieszą białej flagi. Wiemy w jak trudnej są sytuacji, wiemy, że nie są przyzwyczajeni do porażek, a sytuacji nie polepsza fakt, iż Białowieska nie zwykła dobierać do składu przypadkowych osób. Darek Jaskłowski i spółka wychodzą z założenia, że lepiej przegrać ze swoimi, niż wygrać z obcymi. Ale może nie warto się przy tym upierać? Może trzeba zmienić stare przyzwyczajenia, by tchnąć w drużynę nowego ducha? Chyba należy się nad tym pochylić, bo lepiej gdyby mieli coś stracić ze swojej tożsamości, niż gdyby na dobre powiedzieli PAS.

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
7 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

I LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

II LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
1 0

III LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
2 2

IV LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
4 0

V LIGA

Kolejka 20

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi