Wczytuję...

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!

Ligowicze potrzebujemy waszej pomocy, wsparcia w udostępnianiu materiałów ligowych, bo Liga Fanów to przede wszystkim WY! Jak można nas wesprzeć dowiecie się w załączonym artykule.

FORTUNA Z LIGA FANÓW!

Do grona naszych Partnerów dołączyły Zakłady Bukmacherskie FORTUNA! Jakie profity z tym są związane, co Wy jako uczestnicy, sympatycy zyskacie?

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!
FORTUNA Z LIGA FANÓW!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

DRUŻYNA TYGODNIA - OLDBOYS DERBY!

30
Lis

Gdyby brać pod uwagę średnią zawodników oraz kibiców na mecz, to ten zespół byłby w Ekstraklasie i to na jednej z czołowych pozycji. Piłkarsko jest na razie trochę niżej, ale kto wie czy słowa klucz w tej układance nie brzmią „na razie". Jedna z najbardziej sympatycznych drużyn w Lidze Fanów, z bez wątpienia najwierniejszymi fanami ever – dziś w Drużynie Tygodnia OLDBOYS DERBY!

DRUŻYNA TYGODNIA - OLDBOYS DERBY!

Chociaż tabela pokazuje inaczej, to właśnie oni są obecnie liderem stawki grupy 4B. Mają tyle samo punktów co FC Tartak, ale przypomnijmy że wygrali z tym zespołem na inaugurację i gdyby liga kończyła się teraz, to oni byliby mistrzami. Ale na razie nie ma co na to patrzeć – do końca sezonu jeszcze bardzo dużo czasu i w czołówce dojdzie pewnie do wielu przetasowań. To co warto jednak zauważyć, to że Oldboys, chociaż okupują pierwsze miejsce, mają praktycznie najmniej zdobytych bramek w lidze! Można to różnie interpretować, ale naszym zdaniem to wyraźny znak, że przybysze z Białołęki nie pokazują jeszcze w pełni swojego potencjału. I chyba trudno żeby tak było, jeśli weźmiemy pod uwagę, że ta ekipa powstała na dobrą sprawę ledwie kilka miesięcy temu...

No właśnie – początkowo grali jedynie amatorsko. Spotykali się regularnie na boisku Szkoły Podstawowej nr 365, mieszczącej się na Zielonej Białołęce. Ich grupa liczyła ponad 30 osób, aczkolwiek z czasem została zawężona do zawodników +25 lat. Reszty można się domyśleć – towarzyskie gry nie do końca ich zaspokajały, tym bardziej że co po niektórzy zaczęli opowiadać o swoich niespełnionych piłkarskich ambicjach. Temat stworzenia zespołu początkowo był jedynie żartem, ale z czasem zaczynał nabierać realnych kształtów. Bo w sumie dlaczego nie? Przecież najtrudniejszy etap, czyli zebranie ludzi mieli już za sobą, więc teraz wystarczyło tylko wymyślić nazwę, zebrać wpisowe, a następnie znaleźć rozgrywki, w których mogliby się spełnić. Jeśli chodzi o szyld, to nie trzeba go zbytnio tłumaczyć – człon Oldboys interpretuje się sam, natomiast Derby to nazwa osiedli na Białołęce. Finansami zajął się Przemysław Biały, Jarek Wołoszyn odpowiedzialny jest za social media, z kolei Ligę Fanów polecił im Łukasz Gaba. Kapitan FC Po Nalewce opowiedział im o klimacie panującym w naszych rozgrywkach, a dodatkowo idealną opcją dla Oldboysów był fakt, że nasze rozgrywki działają również na Tarchominie. Dla nich to rzut beretem i ostatecznie to przesadziło, że od sezonu 2019/20 stali się uczestnikami największej ligi szóstek w Warszawie. I jak już zdążyliśmy wspomnieć – weszli tutaj z przytupem.

Ale choć wyniki na pewno ich cieszą i być może w pewnym sensie stanowią one nawet dla nich samych niespodziankę, to nie to uważają za swój największy sukces. Zdecydowanie większą frajdę sprawia im fakt, że ten projekt w ogóle wypalił, że stworzyła się wokół niego fantastyczna otoczka i że mecze na Arenie Picassa stały się ich nieodłącznym, niedzielnym rytuałem. Tym bardziej, że nie wszyscy są z Białołęki - niektórzy dojeżdżają z Chotomowa, inni z Ursusa lub jeszcze z innych części Warszawy i okolic. Ale nikt nie odpuszcza i to bez względu, czy na boisku przebywa 5 minut czy 25. No i nie zapominajmy o kibicach. Dopingują, wspierają, nagrywają filmy, robią zdjęcia a mają nawet własne banery czy flagi na kijkach. Fenomen! Dzięki nim wszyscy wiedzą, że na danym boisku grają właśnie Oldboys Derby. Takiego znaku rozpoznawczego życzylibyśmy każdej ligowej drużynie.

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 1

1 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
1 0

2 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
1 0

3 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
0 0

4 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
2 1

5 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
1 0

6 LIGA

Kolejka 4

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi