Wczytuję...

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!

Ligowicze potrzebujemy waszej pomocy, wsparcia w udostępnianiu materiałów ligowych, bo Liga Fanów to przede wszystkim WY! Jak można nas wesprzeć dowiecie się w załączonym artykule.

FORTUNA Z LIGA FANÓW!

Do grona naszych Partnerów dołączyły Zakłady Bukmacherskie FORTUNA! Jakie profity z tym są związane, co Wy jako uczestnicy, sympatycy zyskacie?

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!
FORTUNA Z LIGA FANÓW!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

DRUŻYNA TYGODNIA - A.D.S. SCORPION'S!

21
Lis

W tej części świata skorpiony raczej trudno spotkać. Gdybyście jednak chcieli je zobaczyć, to w Lidze Fanów jest taka możliwość. Niektóre kilkunastoletnie, inne jeszcze starsze, a w dodatku grające w piłkę! ;) I to z każdym tygodniem coraz lepiej. Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka z cyklu Drużyna Tygodnia – a w nim A.D.S. Scorpion's!

DRUŻYNA TYGODNIA - A.D.S. SCORPION'S!

W ostatnią niedzielę bacznie im się przyglądaliśmy. Grali z Orłami z Zabraniecka, a więc z drużyną, która w tabeli była tylko trochę wyżej od nich. To był mecz za „sześć punktów", a sytuacja zmieniała się w nim jak w kalejdoskopie. I chociaż wydawało się, że gdy dojdzie do nerwowej końcówki, to górę weźmie większe doświadczenie rywali, to rzeczywistość okazała się zupełnie inna. To właśnie Skorpiony wykazały więcej zimnej krwi i odniosły zasłużone zwycięstwo. Drugie w tym sezonie i drugie w ogóle w naszych rozgrywkach. Ale na pewno nie ostatnie, bo to zespół z dużym potencjałem, o którego sile stanowią w głównej mierze bardzo młodzi gracze. Dość powiedzieć, że większość z nich to chłopcy z rocznika 2003! A co wy robiliście w wieku 16 lat? :)

Decyzja o przystąpieniu do Ligi Fanów na pewno nie była dla nich łatwa. W takich okolicznościach przyrody, musisz zakładać, że pewnych rzeczy – jak choćby przegranych starć z dużo silniejszymi fizycznie rywalami - nie przeskoczysz. A mimo to A.D.S. Scorpion's podjęli rękawicę i od tego sezonu możemy ich widzieć co weekend na Arenie Picassa albo Grenady. I tak jak można się było spodziewać – w niektórych meczach ten brak „mocy" wychodzi, aczkolwiek na palcach jednej ręki można policzyć spotkania, które ta drużyna przegrała wyżej niż kilkoma bramkami. W pozostałych dzielnie walczyła z rywalami, a dwukrotnie to ona przyjmowała po ostatnim gwizdku gratulacje za zwycięstwo. I jeśli faktycznie przyjąć, że to dopiero ich pierwsze kroki w jakiejkolwiek lidze, to z osiąganych wyników mogą być zadowoleni. Zwłaszcza że czas gra na ich korzyść.

A wszystko zaczęło się dokładnie w 2015 roku. To wtedy Artur Kałuski, czyli opiekun tego zespołu, a przy okazja tata jednego z zawodników, zgłosił drużynę złożoną ze swojego syna i jego kolegów do pierwszego oficjalnego turnieju. Jak sam wspomina tamten moment: „miałem wówczas na sobie bluzę hokejowej drużyny Hannover Scorpions i w ten sposób powstała nazwa Scorpions Włochy". Później – z racji tego że zespół nie posiada swojej „stałej siedziby" i grają w niej zawodnicy z różnych zakątków Warszawy, szyld znowu uległ zmianie i brzmi: Amatorska Drużyna Sportowa Scorpion's. Tak występują do dziś i pod tym tytułem starają się budować swoją markę. Na swoim koncie mają już małe sukcesy, choć głównie w turniejach juniorskich. Problem polegał na tym, że etap młodzieńczego grania już się dla nich zakończył i tak naprawdę, chcąc kontynuować swoją przygodę z piłką, musieli się rzucić na głęboką wodę. Nikt bowiem nie organizuje amatorskich rozgrywek dla zawodników od 14 do 16 roku życia i jedynym wyjściem z sytuacji była właśnie liga szóstek. Na szczęście Liga Fanów ma wiele poziomów rozgrywkowych i tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet tak młode chłopaki jak te Artura Kałuskiego, którzy przecież nierzadko są dwukrotnie młodsi od swoich rywali. Ale żeby być precyzyjnym, to i w ich szeregach nie brakuje ciut starszych zawodników. I dobrze – bo balans między młodością a doświadczeniem to fundament do bycia dobrym zespołem. A chyba takim ADS Scorpion's chcieliby być za kilka lat.

Na koniec życzymy im, aby rozwijali się tak jak do tej pory. Bo chociaż obecnie częściej przegrywają niż wygrywają, to ta tendencja z czasem się odwróci. Z kolei Arturowi Kałuskiemu życzymy, by nie zabrakło mu chęci, by nadal zajmować się tym zespołem. To ważne, by tym młodym adeptom sztuki piłkarskiej dać możliwość współ-rywalizacji i alternatywę od komputerów czy smartfonów. I choć teraz jego podopieczni pewnie tego nie doceniają, to za kilka lat na pewno to zrobią.

 

 

 

 

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 1

1 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
1 0

2 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
1 0

3 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
0 0

4 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
2 1

5 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
1 0

6 LIGA

Kolejka 4

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi