Wczytuję...

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!

Ligowicze potrzebujemy waszej pomocy, wsparcia w udostępnianiu materiałów ligowych, bo Liga Fanów to przede wszystkim WY! Jak można nas wesprzeć dowiecie się w załączonym artykule.

FORTUNA Z LIGA FANÓW!

Do grona naszych Partnerów dołączyły Zakłady Bukmacherskie FORTUNA! Jakie profity z tym są związane, co Wy jako uczestnicy, sympatycy zyskacie?

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!
FORTUNA Z LIGA FANÓW!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

PLUSY I MINUSY - 8.KOLEJKA!

18
Lis

Po 7 kolejce mieliśmy problem bogactwa z wyborem plusów i minusów, a po ostatniej serii spotkań trudno było znaleźć znacząco wyróżniające się wydarzenia. Z drugiej strony to dobrze, bo oznacza to, że mimo iż zbliżamy się do końca rundy jesiennej, 8 kolejka była dość spokojna. W dzisiejszym podsumowaniu wydarzenia z minionej niedzieli są ujęte w nieco szerszym kontekście. Kierujemy tu również ważny apel do niektórych drużyn, więc warto się z nim zapoznać. Zapraszamy do lektury Plusów i Minusów!

PLUSY I MINUSY - 8.KOLEJKA!

Zaczniemy tym razem od minusów:

ZALEGANIE Z WPISOWYM

Do końca rudny pozostała już tylko jedna kolejka, a wciąż nie wszystkie drużyny się z nami rozliczyły i nie opłaciły w pełni wpisowego. Przypominaliśmy o tym już parę kolejek temu, ale nadal niektórzy posiadają zaległości. Trzeba zaznaczyć, że większość ekip już tę sprawę dawno uregulowała, a tylko część zalega z płatnościami. Może nie są to już wielkie kwoty, ale gdy zbierze się wszystko razem, robi się już spora suma. Nie jesteśmy też jakąś fundacją, żebyśmy chodzili do kapitanów i pytali się czy zebrali już pieniądze. To właśnie w ich gestii jest zadbanie o to, by drużyna którą zarządzają wywiązała się z umowy. Nie interesuje nas płacenie po rundzie, ponieważ też musimy posiadać środki, żeby liga mogła funkcjonować na bieżąco. Dlatego postanowiliśmy, że te drużyny, które nie zapłacą całego wpisowego do ostatniej kolejki, nie zostaną dopuszczone do ostatniego spotkania, a wynik będzie zweryfikowany jako walkower. A że dużo ekip o coś gra, więc lepiej nie dopuścić do takiej sytuacji.

4 RAZY 0 NA KONCIE

Przed nami już ostatnia kolejka, a cztery drużyny wciąż pozostają bez punktów w tym sezonie. Tiki Taka, Aleja Seksu i Biznesu, Awantura Warszawa II i Warsaw Raccoons nie zaliczą obecnych rozgrywek do udanych, ale zauważyliśmy, że ich gra z kolejki na kolejkę wyglądała coraz lepiej. Pozostała ostatnia szansa na zdobycie choćby punktu w tej rundzie i patrząc na zwyżkę formy, nie odbieramy tym drużynom szansy ma korzystny wynik. Trzymamy kciuki, by nikt nie pozostał aż do wiosny z okrągłym zerem na koncie.

POTRÓJNA PORAŻKA

To nie była dobra niedziela dla menedżera sezonu poprzednich rozgrywek. Aż trzy drużyny którymi opiekuje się Irek Weber poniosły w minionej kolejce porażki, co jeszcze chyba nigdy w historii się nie zdarzyło. Zawsze choć jedna z ekip wychodziła zwycięsko ze swoich potyczek, a tymczasem LTM nie dał rady Niezłomnym, LTM II został wypunktowany przez Graczy Gorszego Sortu, a w meczu na szczycie Walking Dead uległ Truskawce na Torcie. W ostatniej kolejce trzeba zdecydowanie poprawić grę, bo strata kolejnych punktów może się odbić na końcowym sukcesie na koniec sezonu.

Czas na plusy:

DYSPOZYCJA BULBEZU

Nie ukrywamy, że wiedząc jakie problemy miał Bulbez ze składem w poprzednim sezonie oraz to, że nie zanosiło się w tej kwestii na poprawę w obecnych rozgrywkach, widzieliśmy ten zespół wśród ekip walczących o utrzymanie. Nie byli też faworytami w naszych cotygodniowych zapowiedziach. Tymczasem, mimo że 1 liga wydaje się znacznie mocniejsza niż rok temu, team Michała Rychlika na kolejkę przed końcem rundy zajmuje drugie miejsce i ma szansę na mistrzostwo jesieni! Choć na papierze inne drużyny mają lepsze składy, ekipa z Bemowa nadrabia walecznością, grą do końca i w ten sposób parokrotnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tym w ostatniej kolejce z Mixamatorem. Zdecydowanie postawa Bulbezu jest jednym z pozytywnych akcentów tej rundy.

KOMPLET NARODOWEGO ŚRÓDMIEŚCIA I EKIPY REMONTOWEJ

Tylko i aż dwie drużyny pozostały w lidze, które wygrały wszystkie swoje mecze i zgarnęły komplet punktów. To Narodowe Śródmieście z ligi 3B oraz Ekipa Remontowa z ligi 5A. Oba zespoły świetnie radzą sobie w obecnym sezonie i na pewno chciałyby zakończyć rundę bez straty punktów. Zarówno na Śródmieście jak i na Ekipę czekają w ostatniej kolejce mocni przeciwnicy, również zajmujący wysokie miejsca w poszczególnych ligach. Ci pierwsi mają już zapewnione mistrzostwo jesieni i w meczu kończącym rundę zmierzą się z FC Nova Group, ale jak widzieliśmy, podchodzą do tego meczu poważnie i wysłali nawet swoich skautów na pojedynek 'Novych", by zobaczyli jak prezentuje się rywal. Ekipa Remontowa natomiast zmierzy się z zespołem Szukamy Sponsora i tu rozegra się walka o liderowanie w lidze aż do rundy rewanżowej. Za tydzień okaże się czy uda się tym zespołom zakończyć jesień z kompletem punktów.

ŚWIETNA POGODA

Chyba nikt się nie spodziewał, że pod koniec listopada będziemy grać przy tak świetnej pogodzie. W ciągu dnia nawet 15 stopni na plusie, słonecznie, do tego wieczorem bez opadów deszczu, jak było podczas dwóch poprzednich kolejek. Pogoda idealna do rywalizacji i aż szkoda, że dzień jest już tak krótki. Pamiętamy jak rok temu mniej więcej o tej samej porze dopadły nas mrozy i ciężko było wystać zawodnikom parę minut na rezerwie. Drużyny, które doszły do nas w tym sezonie nie wiedzą, ale stali bywalcy pewnie pamiętają, że wtedy robiliśmy dla uczestników ciepłą herbatę, żeby choć w taki sposób mogli się rozgrzać. W tym sezonie nie musimy się zbytnio martwić o aurę i dobrze, lepiej grać w takich umiarkowanych warunkach, niż mrozach czy upale.

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 1

1 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
1 0

2 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
1 0

3 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
0 0

4 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
2 1

5 LIGA

Kolejka 4
Wybierz kolejkę:
1 0

6 LIGA

Kolejka 4

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi