Wczytuję...

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!

Zaczęło się! Ruszyły zapisy do Amatorskiej Ligi Szóstek - Ligi Fanów. Start rozgrywek w sezonie 2020/2021 zaplanowany jest na 27 września!

DLACZEGO MY!

Jako że nie jesteśmy jedyni w tym co robimy, a nie chcielibyśmy być jednymi z wielu, przedstawiamy wam poniżej kilka argumentów, dla których warto zagrać w LIDZE FANÓW!

ROZDANIE NAGRÓD!

Znamy już termin i miejsce uroczystej gali zakończenie sezonu w Lidze Fanów. Liczymy że 27 września na pierwszą kolejkę rudny jesiennej wybierzecie się w szerokim składzie odebrać cenne …

REPREZENTACJA LIGI FANÓW!

Wiele miesięcy planowania i przygotowań, wnikliwa obserwacja i staranna selekcja kandydatów do gry i wreszcie pierwszy mecz!

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!
DLACZEGO MY!
ROZDANIE NAGRÓD!
REPREZENTACJA LIGI FANÓW!

NOWE DRUŻYNY I ICH PREZENTACJA!

17
Wrz

Różne są ich historie, różne osiągnięcia i motywy. Niektóre z nich mają już uznaną markę na arenie warszawskich szóstek, inne dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, a jeszcze inne ponownie wracają do gry kilkuletniej przerwie. To co ich połączyło, to wybór Ligi Fanów. Z przyjemnością przedstawiamy 21 nowych drużyn, które od najbliższego weekendu będą rywalizowały i tworzyły historię w Lidze Fanów.

NOWE DRUŻYNY I ICH PREZENTACJA!

 

CHEMIK BEMOWO

Drużyna dobrze znana w warszawskim mini-futbolu. W związku z tym, że w lidze, z którą byli związani właściwie przez cały czas od początku istnienia, nie mieli sobie równych, postanowili poszukać nowych wyzwań. I tak trafili do Ligi Fanów. Chemik posiada w swoim składzie klasowych zawodników, którzy bez kompleksów będą walczyć na najwyższym szczeblu. Jedynym problemem może być to, że przechodzą z siódemek na szóstki, ale z biegiem czasu powinni się przestawić na nieco inny styl gry. W poprzedniej lidze zdobywali mistrzostwa hurtowo i mimo, iż uważamy że mogą być czarnym koniem naszych rozgrywek, o końcowy triumf tutaj nie będzie tak łatwo.

WAWALIONS

Powstali w 2016 roku jednak początkowo nie odnosili sukcesów. Przełomowy był 2017 rok, kiedy to zajęli 3 miejsce w turnieju Białołęka Cup, zdobyli również mistrzostwo w Polish International Football League i zajęli 3 miejsce w lokalnej lidze Ursynowskiej. Zanim zgłosili się do Ligi Fanów grali na Ursynowie w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz brali udział w turniejach z których udawało im się wychodzić z grupy, ale nie dochodzili do strefy medalowej. Nieźle zaprezentowali się też w Pucharze Fanów i Lata aczkolwiek wiemy że ten podstawowy skład na ligę dojedzie dopiero w październiku.

PAPADENSY

Zespół istnieje od 6 lat i ma bogatą historię, do tego udokumentowaną wieloma medalami różnych warszawskich rozgrywek: zarówno weekendowych jak i biznesowych w dodatku na najwyższych szczeblach ligowych. 3-4 mecze w tygodniu to dla nich żaden problem, rywalizacja sportowa jest już w pewnym stopniu uzależnieniem. Teraz mają okazję do sprawdzenia swoich sił w najlepszej lidze w Warszawie, gdzie za swój cel stawiają mistrzostwo rozgrywek w sezonie 2020/2021. Dlatego obecny sezon ma być jedynie przystankiem w drodze na sam szczyt. Zapowiadają jednak, że gdyby sprawy nie poszły po ich myśli, będą próbowali dalej, aż do skutku, bo nakręca ich rywalizacja z najlepszymi i chcą się jak najlepiej zapisać w historii Ligi Fanów.

FC HAZARD 86

Sporo zawodników tej drużyny grało już w naszych rozgrywkach i to na poziomie Ekstraklasy w zespole Forza. Parę lat już minęło, ale umiejętności na pewno zostały. Praktycznie każdy z zawodników ma spore doświadczenie piłkarskie i to zapewne będzie ich głównym atutem. Reaktywacji zespołu podjął się powracający do gry Michał Maliński i wierzy, że wspólnymi siłami uda im się jeszcze odegrać znaczącą rolę w Lidze Fanów.

ORZEŁY STOLICY

Jak sami o sobie piszą są weteranami warszawskich orlików, a sztuczne murawy stołecznych boisk znają jak własną kieszeń. Zdobywali piłkarskie doświadczenie przywdziewając koszulki wielu drużyn, a areną tych zmagań była Playarena czy Liga Biznesu. Ich wspólnym sukcesem było zdobycie Złotego Pucharu UW Cup, ale jako że nic nie trwa wiecznie, musieli w końcu zdać legitymacje studenckie i rozpoczęli poszukiwania nowych wyzwań. I tak trafili do Ligi Fanów. Mają już nawet za sobą debiut na naszych boiskach, ponieważ wzięli udział w ostatnim Pucharze Fanów grając pod nazwą Młodzi Wilcy. Niestety nie wyszli z grupy, ponieważ w ostatnim meczu, dosłownie na sam koniec meczu stracili bramkę która w konsekwencji zrzucał ich na 3 pozycie. W Lidze Fanów spotkania będą dłuższe, więc będzie też czas aby takie błędy w późniejszej fazie spotkania naprawiać.

AWANATURA WARSZAWA I/II

Jest to projekt powstały z fuzji dwóch drużyn: znanej z gry w Lidze Fanów ekipy Augusto Penguins oraz drużyny Respectu. Popularne Pingwiny miały niemałe problemy w zeszłym sezonie: odeszło kilku zawodników ze starej gwardii i pojawiły się problemy z frekwencją. Przy pomocy zawodników Respectu udało się rozegrać sezon. Ta drużyna chciała dołączyć do Ligi Fanów, a jako że w Pingwinach pozostało kilku zawodników, postanowili połączyć siły i przystąpić do rywalizacji pod nową nazwą. Kadra okazała się tak szeroka, że podzielili się na dwa zespoły. W „jedynce" będą grali przede wszystkim młode talenty, głodne gry i sukcesów. Kapitanem pierwszego zespołu będzie Patryk Królak choć nad całością projektu Awantury Warszawa czuwa Albert Zimoch który będzie pełnił funkcję kapitana „dwójki". W drugiej drużynie zobaczymy w większości zawodników starych Pingwinów. W lato nie próżnowali , więc mogą się okazać wymagającym przeciwnikiem.

FC CUBA LIBRE

Jest to absolutny debiut tego zespołu w rozgrywkach ligowych, co nie powinno dziwić, bo drużyna została założona w tym roku, a swoje pierwsze kroki na szóstkach postawiła w Pucharze Fanów 2019. Nie udało im się wtedy wyjść z grupy, ale jak na debiutantów wypadli całkiem nieźle i być może doświadczenie turniejowe przełoży się na postawę w lidze. W swoim pierwszym sezonie w Lidze Fanów liczą przede wszystkim na regularne postępy i wzrost formy, który być może pozwoli im na walkę o czołowe lokaty. To co ma ich wyróżniać to pracowitość i serce do walki do ostatniego gwizdka sędziego.

FC JORDANEK

Jak sami o sobie napisali – nie są pierwszą lepszą zbieraniną zawodników, która zebrała się tylko po to, żeby sobie pograć w piłkę. Stawiają przede wszystkim na atmosferę w zespole, by każdy czuł się w drużynie swobodnie, zarówno na boisku jak i poza nim. Nazwa zespołu wzięła się od Ogrodu Jordanowskiego, gdzie spotykają się na rekreacyjnym graniu w piłkę. Członkowie zespołu posiadają zarówno doświadczenie w szóstkach, gdzie część nich mogliśmy oglądać w Zakonie Bonifratrów, Przypadkowych Grajkach, czy też innych drużynach spoza Ligi Fanów, a także w grze na dużym boisku. Jak sami przyznali grali w wielu miejscach i mając porównanie, jednogłośnie wybrali Ligę Fanów. Mamy nadzieję że w swojej lidze pokażą się z jak najlepszej strony.

FC ALBATROS

Jest to reaktywacja zespołu, który grał u nas w latach 2014-2016. W swoim debiutanckim sezonie udało im się zająć 3 miejsce w lidze i awansować na zaplecze Ekstraklasy. Ówczesna 2 liga okazała się jednak zbyt silna i słaby występ zakończył działalność tej drużyny. Część zawodników grała w zeszłym sezonie w IJaToSzanuje, ale jako że drużyna po kiepskim sezonie się rozpadła, postanowili reaktywować starą gwardię. Zawodnicy zamieszkują głównie okolice Woli, więc na Grenady mają bardzo blisko i powinni na tym boisku czuć się jak w domu. Być może będzie to ich dodatkowy atut.

BRD YOUNG WARRIORS

W całej swojej dotychczasowej, sześcioletniej, działalności zespołu byli związani z Playareną, w której głównie grali w trzeciej lidze, ale bez większych sukcesów. Ich głównym celem jest przede wszystkim dobra zabawa i czerpanie przyjemności z gry w piłkę oraz wspólnego spędzania wolnego czasu. W poprzednich rozgrywkach przeszkadzał im system, w którym to oni sami musieli szukać boisk, ustalać terminy meczów itp. U nas szukają stabilizacji organizacyjnej i nowych wyzwań, a decyzję o dołączeniu ułatwił fakt, że kapitanem zespołu jest znany z występów w Young Guns – Adrian Kłoskowski.

GRACZE GORSZEGO SORTU

Przez ostatnie dwa lata grali w Playarenie, gdzie radzili sobie całkiem nieźle: zajęli drugie miejsce w 4 lidze i czwartą pozycję na trzecim poziomie. Ich atutem powinno być zgranie, w końcu znają się i grają ze sobą od dawna. Spędzają razem czas nie tylko na boisku, ale i poza nim. Kiedyś grali na podwórku, a teraz chcą walczyć o najwyższe cele w Lidze Fanów. Posiadają dość szeroką kadrę, więc z frekwencją na meczach raczej problemu nie będzie. Emocji na ich spotkaniach nie powinno zabraknąć i zapewniają, że mimo trudności, każdy da z siebie wszystko i będzie pracował dla dobra drużyny.

OLDBOYS DERBY

Jak sama nazwa wskazuje, jest to drużyna złożona z doświadczonych zawodników, gdzie zdecydowanie dominuje wiek 30+. Panowie są związani z Zieloną Białołęką, a w większości z Osiedlem Derby, stąd geneza nazwy zespołu jest już poniekąd znana. Nie mają za sobą bogatych karier, a piłkę nożną traktują jako odskocznie i relaks zarówno fizyczny jak i psychiczny. Jak się okazało, wciąż w nich tkwił głód rywalizacji sportowej i pomysł na dołączenie do ligi szóstek padł spontanicznie, podczas jednej z osiedlowych gierek. Jako że znają się z chłopakami z FC Po Nalewce wybór areny do rywalizacji mógł być tylko jeden. Na ich meczach możemy się spodziewać mocnego i wiernego dopingu rodziny i najbliższych przyjaciół

WARSAW RACCOONS

Kapitanem tej drużyny jest Mateusz Gordon, który gra w Lidze Fanów od dwóch lat, najpierw w drużynie Warszawskich Dzików, a później Radości. To on był inicjatorem powstania tej ekipy. Część zawodników grała już w Warszawskich Dzikach, a część kapitan ściągnął z pracy. Co ciekawe będzie to drużyna składająca się z graczy o różnych narodowościach takich jak Rumuni, Serbowie czy Amerykanie. Sami jesteśmy ciekawi czy to będzie mieszanka wybuchowa na boisku i w tym sezonie powalczą o jakieś trofeum

PHOENIX WARSAW FC

O tym teamie niestety nie mamy zbyt wielu informacji. Jest to ekipa, która powstała w wyniku fuzji dwóch drużyn występujących w Playarenie na różnych poziomach rozgrywek. Większość zawodników jest z Warszawy. Nasze rozgrywki przekonały ich do siebie poziomem organizacyjnym oraz całą otoczką związaną z rozgrywkami, których teraz będą uczestnikiem i współtwórcą.

KP JASTRZĄB

Chociaż jednym z motywów powstania drużyny, jako że większość zawodników to panowie 35+, było rozruszanie „starych" kości czy też wyrwanie się od codziennych obowiązków, na pewno główną przyczyną była miłość do piłki. Jako że część z nich przez ostatnie lata grała głównie na konsoli w końcu przyszedł czas by powiedzieć dość i z kanapy ruszyć się na boisko. Choć jako drużyna jeszcze nigdy nie grali w lidze, to wszyscy zawodnicy mieli wcześniej kontakt z piłką czy to grając w szkole, na podwórku czy niektórzy nawet w klubach piłkarskich. Drużynę tworzą bliscy przyjaciele oraz dalsi znajomi, więc mecze w Lidze Fanów traktują też jako okazję do spotkań.

EKIPA REMONTOWA

Nazwa może być nieco myląca, bo drużyna składa się z pracowników jednej z firm cateringowej, ale kto wie, może po pracy realizują się w innej branży. Nie mniej jednak na ten moment geneza wyboru nazwy pozostaje dla nas zagadką. Będą grali ze sobą po raz pierwszy. Przede wszystkim zgłosili się do naszych rozgrywek, by dobrze się bawić i spędzić ze sobą czas także poza pracą. Nie oznacza to, że nie interesują ich trofea, w związku z czym w swoim premierowym starcie celują co najmniej w medale. Doświadczenia jeżeli chodzi o rozgrywki piłkarskie raczej nie mają, ale są pozytywnie nastawieni i nie mogą doczekać się debiutu.

FC ALBATROS

Jak się okazuje, aż dwie drużyny będą grały pod taką nazwą. Ta prowadzona przez Michała Kowalczyka rozpocznie zmagania od 5 ligi. Co o nich wiemy? Jak sami przyznają ich historia jest dość krótka i jeszcze niezbyt bogata. Niektórzy z nich znają się już od dziecka i przede wszystkim z gry na podwórkach. Przez lata regularnie spotykali się na czwartkowych gierkach i to właśnie podczas jednej z nich powstał pomysł, by spróbować swoich sił w lidze. Większość z nich pochodzi z gminy Izabelin i właśnie tam stawiali swoje pierwsze kroki w lokalnych rozgrywkach „siódemek". Coraz mniejsze zainteresowanie ligą sprawiło, że ta się rozpadła, w związku z czym szukali nowych wyzwań w solidnej, silnej lidze. I w ten sposób trafili do Ligi Fanów.

SZUKAMY SPONSORA

Młody zespół chłopaków w podwórka, mniej więcej w wieku około 22-25 lat. W składzie który został zgłoszony do naszych rozgrywek zagrają po raz pierwszy, ale mają już pewne doświadczenie w rozgrywkach ligowych. Zespół założony na fundamencie The Reds, który występował w lidze przy Piaseczyńskiej. Jednak przez duże rotacje w składzie ostatecznie ten projekt upadł. Zapowiadają walkę o mistrzostwo i sukcesywne pięcie się w górę.

BOROWIKI

Nie za wiele możemy na ten moment napisać o tym zespole. Osobą odpowiedzialną za powstanie tej drużyny jest Mateusz Kurek, który w drużynie zebrał ludzi rozproszonych po całej Warszawie. Jest to ich debiut w rozgrywkach ligowych, ale już w pierwszym sezonie celują w awans i liczą na świetną zabawę.

A.D.S. SCORPION'S

Czyli w skrócie Amatorska Drużyna Sportowa SCORPION'S - pod taką nazwą działają od sierpnia 2018 r. a de facto istnieją od 2015 r. Drużyna powstała po to, by co jakiś czas koledzy i koleżanki z podwórka mogli się spotkać i pograć wspólnie w piłkę. Byli stałymi uczestnikami turniejów organizowanych przez OSiR Włochy, gdzie byli dwukrotnie triumfatorami w 2015 r. i 2016 r. oraz w 2017 r. zajęli tam 2 i 3 miejsce. Będzie to ich debiut w lidze. Są bardzo młodą drużyną, skład stanowią zawodnicy z rocznika 2003 i młodsi. Chcą przede wszystkim czerpać przyjemność z gry, a jeżeli do tego dojdą wyniki będą tym bardziej usatysfakcjonowani.

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

1 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

3 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

2 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

5 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

4 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

7 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

6 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

8 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

9 LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi