Wczytuję...

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

PROFIL NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE
PROFIL NA FACEBOOKU!

NOWA STRUKTURA ROZGRYWEK!

27
Sie

Pisaliśmy Wam już o drobnych zmianach dotyczących wpisowego. Teraz pora, byście dowiedzieli się, jak będzie wyglądała struktura rozgrywek, czyli ile będzie lig i ile drużyn będzie w nich występowało. Hasło REWOLUCJA byłoby nadużyciem, ale doszło do małej EWOLUCJI, która - mamy nadzieję - pozwoli wprowadzić Ligę Fanów na jeszcze wyższy poziom.

W okresie wakacyjnym otrzymaliśmy mnóstwo nowych zapytań dotyczących udziału w rozgrywkach Ligi Fanów. To spowodowało, że po raz kolejny musieliśmy się zastanowić, jaka formuła byłaby najlepsza, by dobrych drużyn nie mieszać ze słabszymi i odwrotnie. Trudno bowiem mówić o pomeczowej satysfakcji, gdy albo się bardzo wysoko wygrywa albo przegrywa. Wiadomo, że takich sytuacji też nie da się uniknąć, bo poziom niektórych ekip jest dla nas zagadką i domyślamy się, że potencjał niektórych drużyn przecenimy, a innych nie docenimy. Ale żeby wyjść temu wszystkiemu naprzeciw i żeby dać sobie więcej szans, by dokonać uczciwego podziału, pokusiliśmy się o zmianę formuły rozgrywek. Od kolejnej edycji będzie ona wyglądała następująco:

LF PODZIAŁ LIGOWY

A teraz kilka słów wyjaśnienia. Zacznijmy od tego, że wracamy do schematu 10-drużynowego. Wydaje nam się, że rozegranie dziewięciu meczów w rundzie to optymalna opcja i to z wielu względów. Przede wszystkim nie musimy upychać kolejek w dodatkowe weekendy, a dzięki mniejszej liczbie meczów zabawa jest ciekawsza, bo różnice punktowe między drużynami również są mniejsze i walka toczy się do ostatniej serii. Co również ważne – wreszcie wszystkie kolejki będą ze sobą zsynchronizowane w czasie, bo wiele razy dochodziło do sytuacji, że musieliśmy używać fikcyjnej numeryzacji kolejek, co powodowało dezorientację zawodników czy kibiców. Tyle w temacie samej liczbie drużyn w ligach. A dlaczego zdecydowaliśmy się na podział poszczególnych poziomów na A i B? Wszystko to sprowadza się do tego, o czym napisaliśmy na wstępie. Chcieliśmy w ten sposób maksymalnie wykorzystać możliwości Waszych drużyn. Teraz na poziomie drugiej ligi mamy aż 20 miejsc do rozdysponowania, gdzie rok temu było ich tylko 12. Taki podział ma też inną, bardzo dużą zaletę – skraca dystans do Ekstraklasy. Jeśli bowiem zostałoby po staremu i stworzylibyśmy siódmą ligę czy ósmą, to wyobraźmy sobie, że niektóre ekipy chcąc działać na zasadzie „krok po kroku", musiałyby czekać aż osiem sezonów, by móc powalczyć o miejsce obok TURa Ochoty czy Moczymord. A tak wystarczy że zrobią cztery awanse pod rząd i też mogą się znaleźć w elicie Ligi Fanów. Tworzymy w ten sposób również podwaliny pod kolejne nowe drużyny, bo docelowo chcemy ich mieć w lidze aż 100! I pewnie, że dużo bardziej spektakularnie brzmi, że jakiś zespół gra w ósmej czy dziewiątej lidze, bo to pokazuje skalę. Ale nam na tym nie zależy. Zależy nam, by system był efektywny, a nie efektowny.

Oczywiście od razu chcemy wszystkich uspokoić – podział na grupę A czy B nie ma żadnego wpływu na liczbę wyróżnień, które będziecie odbierać na uroczystym zakończeniu. Nagrody zawsze mamy dla 3 najlepszych drużyn z każdej klasy rozgrywkowej i nic się w tej kwestii nie zmieni (podobnie jak nagrody pocieszenia dla WSZYSTKICH pozostałych ekip). Jak więc widzicie – nie robimy tego by cokolwiek zaoszczędzić. Po prostu zależy nam, byście w sezonie mieli jak najwięcej meczów „dla siebie", a nie takich, gdzie wynik Waszego spotkania jest praktycznie z góry ustalony, a jedyną niewiadomą pozostaje różnica bramek na Waszą (nie)korzyść.

Żeby była jasność – nie zamykamy się na konsultacje dotyczące powyższego schematu. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do tej formuły, może wiecie jak ją udoskonalić, a może uprościć, to piszcie do nas. Wszystko dokładnie przeanalizujemy, jakkolwiek wielu ekipom ten projekt został już przedstawiony i odniosły się do niego pozytywnie. Wierzymy, że tak będzie również z tymi, którzy widzą go pierwszy raz. Pewnie trochę czasu Wam zajmie, by się do tych zmian przystosować, ale jesteśmy pewni, że pod koniec sezonu uznacie, że to był kolejny organizacyjny strzał w 10. Zaufajcie nam – w końcu „trochę" już w tym siedzimy ;)

Sam podział kto będzie grał na jakim poziomie mniej więcej znacie bo co rusz piszecie do nas w tej sprawie. Nie publikujemy jednak jeszcze ostatecznych podziałów, bo cały czas przyjmujemy zgłoszenia i może się później okazać że trzeba będzie kogoś jednak przesunąć. Wszystko wyjaśni się do 10 września! 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
4 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 0

LIGA 1

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 2A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 0

LIGA 2B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 0

LIGA 3A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
4 0

LIGA 3B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 1

LIGA 4A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
1 0

LIGA 4B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
2 0

LIGA 5A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 5B

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi