Wczytuję...

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!

Ligowicze potrzebujemy waszej pomocy, wsparcia w udostępnianiu materiałów ligowych, bo Liga Fanów to przede wszystkim WY! Jak można nas wesprzeć dowiecie się w załączonym artykule.

FORTUNA Z LIGA FANÓW!

Do grona naszych Partnerów dołączyły Zakłady Bukmacherskie FORTUNA! Jakie profity z tym są związane, co Wy jako uczestnicy, sympatycy zyskacie?

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!
FORTUNA Z LIGA FANÓW!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

PLUSY I MINUSY - SEZON 2018/2019!

03
Lip

Za nami relacje z poszczególnych poziomów rozgrywkowych, teraz pora na podsumowanie tego, co nam się podobało w tym sezonie, a co niekoniecznie będziemy wspominać z nostalgią. Samo to że znaleźliśmy więcej dobrych rzeczy niż tych złych świadczy o tym, że idziemy dobrą drogą. Nie przedłużając, zapraszamy do ostatniego podsumowania czyli Plusów i Minusów sezonu 2018/2019!

PLUSY I MINUSY - SEZON 2018/2019!

Na początek plusy:

KOLEJNY REKORD POBITY

W sezonie 2018/2019 swoje mecze rozegrała rekordowa ilość drużyn. Na boiska Ligi Fanów wybiegły aż 74 ekipy! Już na jesieni zainteresowanie występem w naszej lidze było dość spore, dlatego od drugiej do piątej ligi rozgrywki zostały poszerzone do 12 drużyn, co wiązało się z wyznaczeniem dodatkowych terminów na nadprogramowe kolejki. Dodatkowo w rundzie wiosennej otworzyliśmy kolejny poziom czyli VI ligę, w której w ramach jednej rundy drużyny rozegrały mecz i rewanż. Aby to wszystko pomieścić musieliśmy znaleźć...

...DWIE LOKALIZACJE

Boisko na Grenady ma swoje ograniczenia i przyjęcie do ligi tak wielu drużyn wiązało się z tym, że na Woli stawało się coraz ciaśniej, przez co albo musielibyśmy ograniczyć ilość grających ekip, albo rozgrywać coraz więcej meczów w sobotę, gdzie bardzo niewielu drużynom takie rozwiązanie pasowało. Zwłaszcza na wiosnę, kiedy sporo zawodników wyjeżdża na weekend poza miasto i wracają dopiero w niedziele. Dlatego też postanowiliśmy częściowo przenieść rozgrywki na Estadio Picassa. Oczywiście są drużyny, które wolą grać na starej lokalizacji, bo są obecni na Grenady od wielu lat, ale też jest sporo drużyn, które chętniej grają na Picassa i tam wykręcają lepsze wyniki niż na Grenady. Przede wszystkim plusem takiego rozwiązania jest to, że praktycznie wszystkie mecze rozgrywaliśmy, z małymi wyjątkami, jedynie w niedziele, przez co znacznie łatwiej jest dopasować termin rozgrywania spotkania, do preferencji poszczególnych ekip.

REORGANIZACJA ROZGRYWEK

Właściwie co roku jesteśmy zmuszeni do reorganizacji rozgrywek. Czasem jest to kosmetyczna zmiana, ale bywało tak, że doszło do prawdziwej rewolucji. Za każdym razem gdy dołącza do nas nowa drużyna staramy się tak ocenić jej potencjał, żeby jak najlepiej przypasować ją do danego poziomu rozgrywkowego. To wszystko po to, by rywalizacja w poszczególnych ligach była jak najbardziej zacięta i było jak najmniej wyników skrajnie jednostronnych. Wydaje nam się, że praca przed sezonem przyniosła oczekiwane efekty, bo w większości lig, nawet w ostatnich kolejkach, mało było meczów o nic. W związku z otworzeniem już teraz VI ligi i napływem kolejnych kilkunastu zgłoszeń do nowego sezonu, pewnie nie unikniemy takiej reorganizacji również w przyszłym roku.

PROFESJONALNI SĘDZIOWIE.

W Lidze Fanów staramy się co roku podnosić poziom na każdej możliwej płaszczyźnie, dlatego w tym sezonie co tydzień na Grenady przyjeżdżali sędziowie z Płocka, którzy zajmują się sędziowaniem na dużym boisku nawet w 3 lidze! Do tego na Picassa mecze rozstrzygają najlepsi arbitrzy piłki sześcioosobowej w Warszawie, więc śmiało możemy napisać, że mamy najlepszą obsługę sędziowską w Stolicy. Niekiedy zawodnicy nie do końca godzą się z decyzjami podejmowanymi przez sędziów, ale Ci starają się kontrowersje sytuację wyjaśniać w przerwie czy po zakończeniu spotkania. Oczywiście niekiedy podczas meczów czy tuż po końcowym gwizdku da się usłyszeć słowa niezadowolenia, ale gdy emocje opadają, zmienia się też sposób widzenia danej sytuacji i z perspektywy całego sezonu docenia się, trudną przecież, pracę arbitra.

SZERSZA WSPÓŁPRACA Z LEGIĄ

W tym sezonie nawiązała się również szersza współpraca z Legią Warszawa. Dzięki niej mogliśmy uruchomić kilka konkursów, w których nagrodami był gadżet związany ze stołecznym klubem, lub też bilet na mecz rozgrywany przy Łazienkowskiej 3. Również dzięki współpracy z klubem, na zakończeniu sezonu mogliśmy raczyć się darmowym piwem. Swoją drogą było to jedno z najlepszych zakończeń w historii Ligi Fanów! Mamy nadzieję że dalsza współpraca z Legią będzie jeszcze lepsza niż w tym sezonie i będziemy mieli dla was kolejne niespodzianki.

WYWIADY VIDEO

Dużą popularnością cieszą się wywiady z zawodnikami przed czy po meczu, które umieszczamy na Facebooku. Dzięki nim możemy bliżej poznać zawodników, ich ocenę rozgrywek czy poszczególnych meczów. Jest to dłuższa forma niż w Lidze Plus Exstra i na pewno w przyszłym sezonie będzie kontynuowana. Również sami zawodnicy chętnie stają przed kamerą, w ogniu pytań naszych reporterów, więc zdecydowanie możemy twierdzić, że te wywiady okazały się strzałem w dziesiątkę.

 

Pora na minusy:

15 WALKOWERÓW

Co prawda na przestrzeni całego sezonu jest to niewiele, ale mimo to dążymy do perfekcji i chcielibyśmy rozegrać sezon bez ani jednego walkowera. Różne były przyczyny niestawienia się drużyn na murawie: brak 6 zawodników gotowych do gry, brak opieki kapitana drużyny przez co zawodnicy sami się nie zebrali, zbyt duże spóźnienie na mecz, czy godzina meczu, która sprawiła, że zawodnicy nie mogli dotrzeć na spotkanie. Pamiętajcie, że swoje propozycje na daną kolejkę należy wysyłać na 1,5 tygodnia przed meczem, a niedostarczenie preferowanej godziny uznajemy za deklarację, że możecie grać o każdej porze. A przełożenie meczu na inną godzinę na parę dni przed, jest właściwie niemożliwe. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie przez niedopatrzenie kapitanów, nie będą oddawane żadne walkowery.

BRAK NOWEJ STRONY
Niestety wciąż mamy problem z odpaleniem nowej strony internetowej. Zdajemy sobie sprawę, że tak rozbudowana liga potrzebuje nowej strony, z nowymi funkcjonalnościami, by móc wdrożyć wszystkie te rzeczy, które mamy w głowach, a przez braki techniczne nie jesteśmy w stanie wprowadzić ich w życie. Mamy nadzieję, że już w przyszłym sezonie, ta saga z nową stroną dobiegnie końca i będziemy mieli dla was kolejne nowości, które na pewno bardzo wam się spodobają.

INDYWIDUALNE KARY DLA ZAWODNIKÓW
W minionych rozgrywkach kilku zawodników przekonało się o tym, że będziemy walczyć z agresywnym i chamskim zachowaniem, a szacunek do rywala czy arbitrów jest dla nas bardzo ważny. Na przestrzeni całego sezonu znalazło się paru graczy, którzy ewidentnie przegięli w swoim zachowaniu, przez co zostali opisani w Minusach danej kolejki, oraz zostali zawieszeni na parę spotkań, by przemyśleli swoje zachowanie. Już teraz informujemy, że pracujemy nad taryfikatorem kar tak, by każdy miał jasność co go może czekać, jeżeli przychodzi na mecze szukać awantury, a nie grać w piłkę nożną.

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
5 0

1 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
3 0

2 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
5 1

3 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
6 1

4 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
2 1

5 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
0 1

6 LIGA

Kolejka 3

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi