Wczytuję...

ROZDANIE NAGRÓD!

Znamy już termin i miejsce uroczystej gali zakończenie sezonu w Lidze Fanów. Liczymy że 28 czerwca o godzinie 19:00 w restauracji Sport Bar na Łazieńkowskiej 3 zjawicie się w szerokim gronie …

PUCHAR FANÓW ZGŁOSZENIA!

Amatorski Turniej Piłkarski już pod koniec czerwca! Sprawdź szczegóły, zbierz drużynę, zagraj i przed wakacjami wygraj Puchar Fanów!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

ROZDANIE NAGRÓD!
PUCHAR FANÓW ZGŁOSZENIA!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

DRUŻYNA TYGODNIA - FC KEBAVITA!

28
Maj

Mamy w lidze drużyny złożone niemal z samych Brazylijczyków, Ukraińców czy Hiszpanów. Jednak najbardziej międzynarodowym zespołem w Lidze Fanów są właśnie oni. Obecnie piąta ekipa Ekstraklasy, która ma ambicje by w najbliższym czasie wreszcie znaleźć się na podium. A potem by wygrać złoto! Dziś w Drużynie Tygodnia prezentujemy FC KEBAVITĘ!

DRUŻYNA TYGODNIA - FC KEBAVITA!

Z tym zespołem chyba nikt nie lubi rywalizować. Ale od razu wyjaśnijmy – nie chodzi o to, że chłopaki grają ostro lub nie fair. Wręcz przeciwnie – biorąc pod uwagę kulturę na boisku, nigdy nie mieliśmy do nich żadnych zastrzeżeń. Chodzi oczywiście o ich umiejętności, nieprzewidywalność czy szybkość – to niezwykle trudna do rozgryzienia drużyna, w której nie sposób skoncentrować się na jednym graczu, bo groźny jest praktycznie każdy. Nic więc dziwnego, że w Lidze Fanów idzie im coraz lepiej. W premierowym sezonie zajęli siódme miejsce, choć pamiętajmy, iż rozegrali zaledwie jedną rundę. Teraz są na piątym miejscu, a niewykluczone, że skończą nawet na czwartym. Ten progres nie bierze się z niczego i Kebavita ma plan, by w kolejnych sezonach regularnie odbierać medale na uroczystych zakończeniach. Aż wreszcie sięgnąć po ten z najcenniejszego kruszcu, bo choć mają ich wiele w swoim dorobku, to ten – z najlepszej ligi szóstek w Warszawie – znaczyłby dla nich najwięcej.

Ta drużyna powstała cztery lata temu i początkowo rywalizowała pod nazwą „TURKA". Turka to firma produkująca chleb turecki w Warszawie, która zaufała wizji kapitana Burak Cana i wsparła ten projekt w jego początkowej fazie. Pod tym szyldem zespół wygrał wiele amatorskich rozgrywek – na Pradze, Ursynowie czy Mokotowie. Tam też powoli kształtował się trzon drużyny. Z niektórymi zawodnikami Burak wiele razy rywalizował, by wreszcie przekonać ich do gry pod wspólną nazwą. Część z zawodników to jego znajomi ze studiów, kolejni dochodzili w trakcie. Zespół rósł w siłę, wygrywał następne turnieje, aż wreszcie zmienił też sponsora – został nim największy producent kebaba w Polsce – Kebavita. To wszystko pozwoliło skupić się Burakowi wyłącznie na odpowiedniej selekcji. Bo – jak sam mówi – nie każdy może zagrać w tej drużynie. Bez względu na umiejętności, dla niego liczą się przede wszystkim szacunek dla przeciwników i kolegów z zespołu. A o tym, jak część z nich jest bardzo przywiązana do drużyny, niech świadczy to, że potrafią grać z kontuzjami, czy też co tydzień przejeżdżają wiele kilometrów, byle tylko wziąć udziału w spotkaniu. Stworzyło się tutaj coś naprawdę dużego i bez względu na wyniki czy zdobywane trofea, ta ekipa i tak osiągnęła bardzo wiele. Wspomnień czy zawiązanych przyjaźni nikt już im przecież nie odbierze.

A wiecie że wśród zawodników Kebavity jest chociażby Baris Kazkondu, który przez wiele lat reprezentował barwy tureckiego Kayserispor, a więc ekipy do której przymierzany jest Michał Kucharczyk? Nie brakuje tam również graczy z Libii czy Ukrainy i łącznie jest aż siedem różnych narodowości. Na szczęście język piłki jest jeden i chłopaki szybko zawiązali nić porozumienia. Tak naprawdę ich największym problemem jest to, że ich skład na mecz często bywa zmienny. Gdyby Burak Can zawsze dysponował optymalnym zestawieniem, to miejsce na podium nawet w tym sezonie byłoby spokojnie w ich zasięgu. Ale im dobrze smakuje nawet piąta lokata, bo Ligę Fanów cenią właśnie ze poziom piłkarski. Dzięki temu sami się doskonalą, eliminują błędy, a pokonując coraz lepszych rywali, nabierają wiary we własne umiejętności. I to na pewno kiedyś eksploduje. Wszak Kebavita to zespół który nadal się rozwija i strach pomyśleć co będzie, gdy wreszcie osiągnie swoje piłkarskie apogeum.

My życzymy tej ekipie oczywiście jak najlepiej. Tym bardziej, że grają praktycznie na każdym naszym turnieju, co jest dla nas niezwykle istotne. Podoba nam się też to, jak bardzo przeżywają swoje spotkania, a sam Burak potrafi przy linii końcowej wybiegać więcej, niż nie jeden zawodnik z boiska. Będziemy więc bacznie obserwować ich rozwój i czekamy z niecierpliwością na ich najbliższy pojedynek z TURem Ochota. Bo gdyby wygrali to spotkanie, byłby to dla nich - ale też dla wszystkich - czytelny sygnał. Dziś z TURem, jutro - z każdym!

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
0 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
2 0
Wybierz kolejkę:
2 1
Wybierz kolejkę:
1 0
Wybierz kolejkę:
2 2
Wybierz kolejkę:
1 0

VI LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi