Wczytuję...

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

PLUSY I MINUSY - 14.KOLEJKA!

14
Maj

Po dosłownie chwili oddechu, jaki mieliśmy w okresie świąteczno- majówkowym, zaczęliśmy maraton 6 kolejek, które zadecydują o końcowych rozstrzygnięciach. Już w pierwszej z nich działo się niemało: nowości, przełamania, ale i niezrozumiałe zachowania dwóch zawodników. Po szczegóły zapraszamy do lektury Plusów i Minusów 14 kolejki!

PLUSY I MINUSY - 14.KOLEJKA!

Na początek plusy:

EMOCJE W STARCIU JUNAK - KARMELICKA

Niemałych emocji dostarczyły nam zespoły z dołu tabeli I ligi. Przypuszczaliśmy, że spotkanie będzie zacięte, ale nie spodziewaliśmy się tak wysokiego poziomu meczu. Świetna postawa obu bramkarzy sprawiła, że wynik nie był zbyt wysoki (zwycięstwo Junaka 2:1), jednak nie brakowało widowiskowych akcji, emocji, które momentami doprowadzały do nieprzepisowych zagrań, a także dramaturgii. Gratka dla każdego kibica, a sami zawodnicy Junaka nie ukrywali radości ze zdobycia cennych trzech punktów ! ".

2 ARBITRÓW JEDNO BOISKO

Podczas 14 kolejki testowaliśmy na kilku meczach nowość, jaką jest sędziowanie spotkań przez dwóch arbitrów. Niejednokrotnie przekonywaliśmy się, że jedno zdarzenie na placu może być odmiennie widziane i interpretowane, w zależności od perspektywy, z jakiej patrzy się na daną sytuację. Co prawda na ten moment, choć bardzo chcielibyśmy by tak było, na takie rozwiązanie nie możemy sobie pozwolić w każdym spotkaniu, jednak postaramy się, by w tych najważniejszych meczach sezonu spotkanie prowadziło dwóch arbitrów. W końcu co dwie pary oczu to nie jedna.

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO GÓRKI

Długo musieli czekać na smak zwycięstwa w Ekstraklasie zawodnicy Górki, jednak udało im się w końcu zgarnąć historyczne 3 pkt. Wydawało się, że przyjdzie im to łatwiej niż sądzili, bo Przełom, delikatnie pisząc, stara się po prostu dograć ten sezon. Teraz też udało się zebrać tylko 6 zawodników, a Górka dość pewnie prowadziła 5-0 już po pierwszej połowie. To chyba ich nieco rozprężyło, bo roztrwonili przewagę, ale w końcówce udało się wszystko naprawić. Wymęczone, ale patrząc na cały sezon, gdzie niekiedy brakowało niewiele by wygrać, zasłużone zwycięstwo zawodników z Tarchomina. Być może tego właśnie potrzebowali i uda im się zdobyć jeszcze parę punktów, a nawet rzutem na taśmę zdołają się utrzymać? Gratulujemy pierwszego i mamy nadzieję, niejedynego zwycięstwa w Ekstraklasie.

ŁADNY GEST MOCZYMORD

Z kolei Moczymordy w tym sezonie grają o mistrzostwo i każdy punkt się dla nich liczy. Mocno Wola – ich rywal, nie miał bramkarza na to spotkanie, ale zawodnicy z Mokotowa nie mieli nic przeciwko, by wspomógł ich bramkarz z innej drużyny i to nie byle kto - sam Marcin Osowski, który uchodzi za jednego z najlepszych w swoim fachu w Lidze Fanów. Mogło się to na nich zemścić, bo po 10 minutach przegrywali 0-2 i sensacja była w zasięgu drużyny z Woli. Moczymordy jednak czują się w tym sezonie silni i pokazali to na boisku, ale też poza nim, wykonując taki gest w stosunku do rywala. Brawo!

 

Pora na minusy:

ZACHOWANIE PANÓW KONOPKA

Właściwie nie tylko zbieżność nazwiska, ale i przewinienie jakich się dopuścili połączyła tych dwóch zawodników. Pierwszym z nich był Marcin Konopka z Tura Ochota. Tu na wstępie musimy zaznaczyć, że Marcin do momentu czerwonej kartki był najlepszym zawodnikiem w swoim zespole. Zdobył dwie bramki, bardzo dobrze spisywał się w obronie, mógł skończyć to spotkanie w roli najlepszego gracza. Nie wiemy dlaczego w pewnym momencie zaczął czepiać się jednego z sędziów i przez ok 2 minuty zamiast skupić się na grze, mówił co sądzi o pracy arbitra, że nie biega itp. Czarę goryczy przelała sytuacja, w której sędzia pomocniczy wskazał na piątkę dla Anonimowych, a lepiej ustawiony arbiter główny, zmienił decyzję na rzut rożny dla Tura. Wtedy to poleciały w stronę drugiego arbitra kolejne słowa, za które Marcin dostał żółtą kartkę. To jeszcze bardziej go rozwścieczyło i po kolejnych słowach w stronę arbitra głównego wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Liga Fanów nie toleruje takiego zachowania i tak jak w przypadku innych zawodników, którzy dopuścili się podobnego zachowania zawiesza Marcina na 3 najbliższe kolejki ligowe.
Drugim z Panów był z kolei Michał Konopka z Munji. Jego zespół grał bardzo ważny mecz z Brazylijczykami i kapitan drużyny nagle odciął się do rzeczywistości. Miał pretensje do arbitra za to, że nie uznał bramki (piłka była na linii bramkowej, część postronnych obserwatorów stwierdziła że gola nie ma, części wraz z graczami Munji że piłka wyszła za linię a do rozstrzygnięcia sporu przydałby się w tej sytuacji system Goal line na którego nas jeszcze po prostu nie stać ) To wystarczyło, by podminować Michała, który akcję wcześniej został ukarany żółtym kartonikiem za niebezpieczne zagranie, po czym zwrócił się do arbitra słowami których nie będziemy przytaczać. Od tego momentu gra Munji siadła i przez 10 minut gry w przewadze, Brazylijczycy zdobyli bezpieczną przewagę. Wiemy że emocje meczowe, końcówka sezonu wpływa na zawodników i ich zachowanie, ale tak na chłodno trzeba się zastanowić, czy warto w kluczowych spotkaniach w tak głupi sposób osłabiać swoją drużynę, czy ma się szacunek do kolegów i ich wysiłku. Obaj, podobnie jak to czyniliśmy wcześniej w podobnych przypadkach, zostają przez nas zawieszeni i nie będą mogli wystąpić w najbliższych spotkaniach.

WALKOWER PO NALEWCE

Dla nas zawsze oddanie meczu walkowerem jest nie do przyjęcia. Dlatego prosimy was o swoje propozycje meczowe na 1,5 tygodnia przed daną kolejką, by móc jak najlepiej ustawić spotkania pod drużyny. Wiadomo, że nie zawsze uda się ustalić spotkania tak jak chcecie, ale staramy się jak możemy, by terminy każdemu pasowały. Wiemy też, że to końcówka sezonu w Ekstraklasie i wielu z uczestników Ligi Fanów chodzi na mecze Legii, ale to chyba nie problem, żeby napisać że w danym terminie chcecie zagrać rano, bo potem praktycznie cała drużyna idzie na Łazienkowską. Mamy nadzieję, że osoby zarządzające FC Po Nalewce bardziej wezmą sobie do serca swoje obowiązki i na przyszłość zadbają o takie rzeczy, by nie oddawać walkowerów, bo spotykamy się tu dla rywalizacji, a nie łatwych punktów.

TERMINOWOŚĆ WPŁAT

Za nami połowa rundy rewanżowej, powoli, z każdą kolejką zbliżamy się do końca, dlatego przypominamy tym drużynom, które jeszcze się z nami nie rozliczyły, aby jak najszybciej uregulowały swoje zaległości. W kilkoma drużynami umówiliśmy się na płatności w ratach czy w późniejszym terminie, ale już najwyższy czas, byśmy zamknęli ten temat, bo nie chcemy też wymieniać was po nazwach. Duża część już zapłaciła wpisowe i pozostał niewielki procent, tak więc do przyszłej kolejki chcielibyśmy mieć już to z głowy.


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
4 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 0

LIGA 1

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 2A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 0

LIGA 2B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 0

LIGA 3A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
4 0

LIGA 3B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 1

LIGA 4A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
1 0

LIGA 4B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
2 0

LIGA 5A

Kolejka 9

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi