Wczytuję...

NOCNA LIGA HALOWA

Kończy się runda, więc już niedługo staniecie przed bardzo poważnym dylematem - gdzie zagrać podczas zimy? Mamy dla Was coś idealnego!

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

NOCNA LIGA HALOWA
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

ZAPOWIEDZI MECZOWE! 13. KOLEJKA

11
Kwi

Czy w ekstraklasie Tur Ochota powiększy swoją przewagę nad resztą stawki? Czy w pierwszej lidze Mixamator potwierdzi swoją wysoką formę na wiosnę? Czy na drugim szczeblu rozgrywek Virtualne Ń dla lekcje futbolu obecnemu liderowi ? Czy w III Deportivo La Chickeno utrzyma fotel lidera III w lidze? Czy na IV poziomie rozgrywkowym Mikstura zrewanżuje się Lujwaffe za porażkę z jesieni? Czy Nowy Raków zatrzyma zmierzające po mistrzostwo FURDUNCIO Brasil F.C. ? Czy Chłopcy z Bródna i Bękarty z Warszawy potwierdzą na boisku, że na VI poziomie rozgrywek interesują ich tylko złote medale ? Odpowiedzi na te pytania powinna przynieść 13 kolejka Ligi Fanów, na której zapowiedź już teraz zapraszamy! Z nami typuje Adam Artypowicz z ekipy Zakon Bonifratrów.

ZAPOWIEDZI MECZOWE! 13. KOLEJKA

EKSTRAKLASA

FC WILANÓW – EAST WIND ( NASZ TYP X ) ( TYP ADAMA 1)
To pierwszy z kilku meczy decydujących o medalach w tym sezonie w ekstraklasie. Żadna z drużyn nie może sobie pozwolić na porażkę, bo to może oznaczać, że strata punktowa może być nie do odrobienia. Na jesieni lepszy był Wilanów, a teraz wydaje się, że ta drużyna jest jeszcze mocniejsza kadrowo. Na pewno Maciek Pawlicki zbierze najmocniejszy skład, bo wie że sezon wkracza w decydujący moment i ważą się losy podium. Sebastian Dąbrowski ma dokładnie taki sam plan - zebrać wszystkich topowych graczy, by walczyć o trofea. My czujemy że podział punktów jest tu jak najbardziej możliwy.

FC GÓRKA – MOCNO WOLA ( NASZ TYP 1) ( TYP ADAMA 2)
Dla Mocno Woli to chyba ostatnia szansa na to, by wciąż mieć przynajmniej matematyczne szanse na utrzymanie. Komplet punktów jest wręcz niezbędny, ale jak pokazuje praktyka, ekipa Rafała Jagóry ma zawsze dobry skład co dwa tygodnie. Nie jest więc dobrą wiadomością to, że ekipa z Woli zebrała się na mecz z Kebavitą, co biorąc pod uwagę tą prawidłowość, może mieć problemy w tym tygodniu. Pora rozgrywania meczu też jest mniej sprzyjająca dla gości. Pojawia się więc szansa dla Górki na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W dotychczasowych spotkaniach tych zespołów gospodarze wgrali tylko raz, więc może najwyższy czas na przełamanie?

GS ZABRODZIACZEK – ANONYMMOUS ( NASZ TYP 2) ( TYP ADAMA 1)
Anonimowi jeszcze w rundzie rewanżowej nie zdobyli choćby punktu i w meczu z Zabrodziaczkiem będą chcieli koniecznie wygrać. Ekipa w Wyszkowa to niewygodny rywal ,o czym przekonały się Moczymordy, które mając swój optymalny skład musiały sporo się napracować, aby wygrać. Znamienne jest to że przed sezonem Anonymmous mieli się bić o medale, a GS bronić przed spadkiem, a obecnie mają tyle samo punktów. My postawimy na wygraną gości po zaciętym pojedynku, ale tylko dlatego że nie pamiętamy, aby kiedykolwiek mieli serię 5 porażek z rzędu. Najwyższa pora na przerwanie złej passy.

MOCZYMORDY – TUR OCHOTA ( NASZ TYP 1) ( TYP ADAMA 2)
Drugi tego dnia mecz szlagierowy w ekstraklasie. Drużyny dobrze się znają, więc na pewno zbiorą swoje najlepsze składy. Bo choć Tur ma zdecydowanie lepszy bilans z drużyną z Mokotowa, to tym razem według nas ekipa Krzyśka Michałowskiego nie jest bez szans. Bracia Petasze czy Zbyszek Obłuski, to zawodnicy, którzy mogą dać zwycięstwo. Na jesieni Tur wygrał minimalnie , ale gospodarze z biegiem sezonu grają coraz lepiej i na pewno będą walczyć od pierwszej do ostatnie minuty o zwycięstwo.

FC KEBAVITA – PRZEŁOM (NASZ TYP 1) ( TYP ADAMA 1)
Kebavita jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Jeśli wygra, zbliży się do czołówki i jeszcze przy korzystnych wynikach w innych meczach może włączyć się w walkę o medale. Przełom już raczej pogodzony ze spadkiem może grać na luzie i zdobywać cenne doświadczenia grając z najlepszymi. Zagrali już goście niezłe spotkanie z Zabrodziaczkiem i być może uda się zagrać na podobnym poziomie spotkanie z Kebavitą.

I LIGA
 

FC MELANGE - CONTRA ( NASZ TYP 1) (TYP ADAMA 2)
Gospodarze zagrali dobry mecz z Hiszpanami, ale niestety przegrali w końcówce. Teraz czeka ich kolejny trudny mecz z liderem Contrą. Jeżeli zagrają tak dobrze jak w minionej kolejce, to są w stanie pokusić się o zwycięstwo. Goście wygrali ostatnio z Karmelicką i żeby utrzymać pierwszą pozycję muszą wygrywać, bo tuż za nimi o jeden punkt mniej mają Hiszpanie. Do gry powrócili częściowo kontuzjowani zawodnicy, więc na pewno to dobra informacja dla kapitana Michała Raciborskiego.

HISZPANIA CLUB DE FUTBOL – BULBEZ TEAM BEMOWO ( NASZ TYP 1) ( TYP ADAMA 2)
Hiszpanie na wiosnę prezentują się bardzo dobrze i zgarnęli w trzech kolejkach 7 punktów. Obecnie mają punkt straty do pierwszego miejsca. Ich rywal Bulbez jest w słabej formie i z kretesem przegrał w ostatniej kolejce z Mixamatorem. Zawodzą najbardziej doświadczeni gracze ekipy z Bemowa i jeżeli nie nastąpi jakiś przełom, to ta drużyna może skończyć sezon w środku tabeli. A przecież ambicje były po rundzie jesiennej duże. My postawimy na gospodarzy, bo ich forma wydaje się lepsza.

MIXAMATOR – DRUNK TEAM ( NASZ TYP 1) ( NTYP ADAMA 2)
Miksy po świetnym meczu z Bulbezem będą chciały iść za ciosem. Widać że drużyna Michała Fijołka jest pewna siebie i w meczu z Drunk Teamem na pewno jest faworytem. Forma niektórych zawodników jest kapitalna i to trzeba wykorzystać. Goście nie wygrali jeszcze meczu i nie zdobyli nawet jednego punktu na wiosnę. Jeżeli nie zmobilizują wszystkich najlepszych zawodników to starcie z gospodarzami może być jednostronnym widowiskiem. Łukasz Walo liczy na pewno na przełamanie się zespołu, bo widmo spadku może się okazać faktem, jeżeli szybko jego drużyna nie zacznie punktować.

JUNAK - TYLKO ZWYCIĘSTWO ( NASZ TYP 2) ( TYP ADAMA 2)
Junak wobec niemocy drużyn które są w dolnej części tabeli ma okazję wydostać się ze strefy spadkowej. Aby to zrobić musi wygrać z TZ. Ekipa braci Jałkowskich nieoczekiwanie szybko zbliżyła się do podium i jeśli wygra, to ma realne szanse na walkę o medale. Zapowiada nam się świetny mecz, bo obie drużyny są w formie i każdej zależeć będzie na komplecie punktów. My jednak postawimy na gości zgodnie z życzeniem Przemka Blocha z Junaka, by na nich nie stawiać i nie wywierać dodatkowej presji.

FC KARMELICKA – SASKA KĘPA ( NASZ TYP 1) ( TYP ADAMA 1)
To będzie mecz niezwykle ważny dla obu drużyn. Zarówno Karmelicka jak i Saska walczą o utrzymanie i na razie na wiosnę zdobywanie punktów jednym i drugim idzie mizernie. Karmelicka miała jednak trudniejszych rywali, bo pierwsze trzy kolejki grała z czołowymi ekipami. Teraz wydaje nam się że jest delikatnym faworytem spotkania. Korneliusz Troszczyński na pewno inaczej sobie wyobrażał postawę swojej drużyny w rundzie rewanżowej. Jeżeli goście się nie obudzą, to spadek do II ligi może stać się faktem.

II LIGA

JOGA BONITO - OLD EAGLES KOŁO ( NASZ TYP 1) ( TYP ADAMA 2)
Joga ograła wszystkich rywali w poprzednich kolejkach i będzie dążyła do czwartego zwycięstwa na wiosnę. Jeżeli regularnie będzie zdobywać punkty, to może powalczyć jeszcze z LTMem i Niezłomnymi o mistrzostwo. W czwartej kolejce czeka ich jednak niewygodny rywal jakim są Orzełki. Poprzednia kolejka ekipie Janka Drabika nie wyszła i na pewno będzie się chciała ekipa z Koła zrehabilitować. Jak zwykle dużo będzie zależało od Artura Markiewicza i jego dyspozycji. Zapowiada się ciekawy mecz gdzie Orzełki na pewno walczyć będą na maksimum swoich możliwości.

WARSZAWSKA FERAJNA – ALPAN ( NASZ TYP 2) ( TYP ADAMA 2)
Alpan po dwóch przegranych meczach zdobył w końcu trzy punkty. Mamy przeczucie, że ta drużyna będzie się rozkręcać z kolejki na kolejkę. Ma tylu znanych i solidnych zawodników, że z Warszawską Ferajną powinni sobie poradzić. Gospodarze ostatnio grali sparing wewnętrzny, bo Laga nie dojechała na mecz i na pewno jeżeli stawią się w takim składzie jak ostatnio, to mogą powalczyć z doświadczonym Alpanem. My jednak postawimy na gości wiedząc ,że są zdeterminowani by gonić drużyny z podium.

LTM WARSAW – VIRTUALNE Ń ( NASZ TYP 2) ( TYP ADAMA 1)
Virtualni sprawili już jedną sensację, to dlaczego nie mają iść za ciosem i ograć nowego lidera? Tym bardziej że jeżeli pojawi się taki sam skład jak na meczu z Niezłomnymi to wszystko jest możliwe. LTM na pewno nie może zlekceważyć rywala, bo może się to źle skończyć . W ekipie Virtualnych zagrożeniem jest już nie tylko Szymon Kolasa ale i Michał Płotnicki MVP trzeciej kolejki. Jeżeli pojawi się na meczu, to mamy nadzieję potwierdzi swoją wysoką formę, a wtedy wygrana gości może być realna.

GANG Z KABAT – WIERNY SŁUŻEWIEC ( NASZ TYP 2) ( TYP ADAMA 1)
Mecz chyba ostatniej szansy dla ekipy z Kabat, aby wygrać i pozostać w walce o utrzymanie. Gospodarze zagrali dobry mecz z LTM Warsaw i jeżeli poprawią grę obronną, to nie są bez szans. Goście przegrali z Jogą , ale ta porażka była raczej wkalkulowana. Teraz trzeba wygrać, aby złapać kilka punktów bezpiecznej przewagi nad strefą spadkową. Gra Wiernego wygląda lepiej, dlatego postawimy na ekipę ze Służewca.

LAGA TAKA – FC NIEZŁOMNI (NASZ TYP 2) ( TYP ADAMA 2)
Przed Radkiem Małeckim dwa wyzwania. Pierwsze zebrać dobry skład i powalczyć w meczu z Niezłomnymi. Drugie to zmotywować ludzi do walki, bo jak widać coś się wypaliło w tej ekipie i potrzebna jest gruntowna przebudowa zespołu, aby walczyć o wysokie cele. Goście po wpadce z Virtualnymi będą chcieli się zrehabilitować i koniecznie wygrać i na taki scenariusz właśnie stawiamy. Mamy tylko nadzieję że tym razem Laga pojawi się na boisku...

ZŁĄCZENI – FC RIVERS ( NASZ TYP 2) ( TYP ADAMA 1)
Starcie drużyn ze środka tabeli. Obie ekipy grają w kratkę i ciężko wskazać murowanego faworyta tego meczu. Riversi ostatnio wygrali ligę na Mokotowie i to ich chyba uśpiło, bo w rundzie wiosennej grają poniżej oczekiwań. Liczymy że przebudzą się i zaczną punktować. Jeszcze kilka porażek i zacznie się nerwówka, bo drużyny z dołu tabeli robią wszystko żeby opuścić tą strefę. Złączeni grają w kratkę i muszą ustabilizować formę na równym poziomie. My postawimy na wygraną Riversów.

III LIGA

YOUNG GUNS – ADP WOLSKA FERAJNA ( NASZ TYP 2) ( TYP ADAMA 1)
Młode Strzelby po zwycięstwie z Eleganckimi Chłopakami wskoczyły na podium. Aby się na nim utrzymać trzeba w kolejnych meczach zdobywać punkty, bo liga jest na tyle wyrównana, że kilka ekip zgłasza akces do medali na koniec sezonu. ADP Wolska Ferajna to team niewygodny dla każdego z rywali i jeśli chłopaki skoncentrują się na swoim futbolu to mają szanse pokonać gospodarzy. Kamil Jagiełlo musi popracować nad sferą mentalną drużyny, bo często zamiast na grze, zawodnicy tej drużyny szukają różnych innych problemów, co nie pomaga w osiąganiu oczekiwanych wyników.

ELITARNI GOCŁAW- DEPORTIVO LA CHICKENO ( NASZ TYP 1) ( TYP ADAMA 2)
Deportivo w ostatniej kolejce wygrało mecz i to głównie za sprawą powracającego po kontuzji Konrada Szkopińskiego. Ile znaczy dla tej ekipy ten zawodnik świadczą pierwsze dwie kolejki, gdzie ferajna Mateusza Tarnowskiego nie potrafiła pokonać rywali. Teraz Elitarni Gocław postarają się pokonać Czikenów i mimo że ostatnio przegrali z Niedzielnymi to my wierzymy, że solidnym składem przystąpią do meczu z liderem. A że potencjał mają spory, to my postawimy na ich zwycięstwo.

NIEDZIELNI – NARODOWE ŚRÓDMIEŚCIE ( NASZ TYP 1) ( TYP ADAMA 2)
Narodowe Śródmieście nie jest w stanie wygrać spotkania od 9 kolejek. Moment na przełamanie jeszcze niedawno nadawałby się wyborny gdyby nie fakt, że Niedzielni to ekipa która nie przegrała jeszcze w rundzie wiosennej meczu . Dwa zwycięstwa i remis z Deportivo to bilans tego zespołu. Marek Szklennik musi postarać się o silny skład, bo gospodarze mają naprawdę solidny zespół groźny dla każdego w tej lidze. My stawiamy na Niedzielnych choć mamy nadzieję że goście powalczą o przełamanie złej passy.

ELEGANCKIE CHŁOPAKI – WALKING DEAD ( NASZ TYP 1) ( TYP ADAMA 1)
Gospodarze delikatnie mówiąc nie popisali się w ostatniej kolejce. Na mecz przyszli w pięciu, a przecież mają realne szanse na walkę o podium. Tych punktów może zabraknąć w końcowym rozrachunku i mamy nadzieję że w starciu z Walking Dead takich problemów nie będzie. Trupy zawodzą. Mają w swoich szeregach naprawdę świetnych zawodników, a wyniki są poniżej oczekiwań. Jeżeli Eleganccy zbiorą skład i na mecz przyjdzie Piotr Krawczyk i Adam Biegaj to trzy punkty powinny do nich trafić.

IJATOSZANUJE – TRUSKAWKA NA TORCIE ( NASZ TYP 2) ( TYP ADAMA 2)
Truskawka w tej rundzie zgarnęła komplet punktów. W ogóle jest nie pokonana przez 9 kolejek i będzie walczyć o mistrzostwo trzeciego poziomu. Tym razem rywalem gości jest ekipa I Ja to Szanuje , która też jest w dobrej formie i napsuła sporo krwi w poprzedniej kolejce Deportivo. My postawimy na Tomka Cymermana i jego team, ale nie będzie to łatwy mecz. Arek Kazimierczak i jego ekipa postara się zdobyć punkty, bo sama musi bronić się przed spadkiem.

FC PO NALEWCE – DIABŁA TRZECI RÓG ( NASZ TYP 2) ( TYP ADAMA 1)
Gospodarze po pierwszych dwóch porażkach wygrali z Narodowym Śródmieściem. Goście oprócz pechowego remisu z Młodymi Strzelbami wygrywają i tak jak w zeszłej rundzie na początku mają dobrą formę. Na pewno muszą wygrać, aby nie tracić dystansu do czołówki. Maciek Biernacki na pewno nie chce zapeszać ,ale gdy wydawało się, że Diabły bezpiecznie uplasują się w środku stawki, kilka zwycięstw sprawiło że znowu liczą się w walce o podium. My stawiamy na wyrównany pojedynek, gdzie o wyniku zadecyduje jedna bramka i według nas wygrają minimalnie goście.

IV LIGA

AUGUSTO PENGUINS – MELODRAMAT (NASZ TYP 2) (TYP ADAMA 2)
Pingwiny po dobrym początku rundy rewanżowej w której strzelili aż 19 (!) bramek zatrzymały się na zespole z Tarchomina. Melodramat również rozstrzelał się w tej rundzie zdobywając podobną liczę goli, jednak ich defensywa wygląda o wiele lepiej. Będzie to pojedynek dwóch snajperów, którzy dołączyli do zespołów w przerwie zimowej. Z jednej strony Maciej Zarod z drugiej Piotr Bors. Naszym zdaniem goście wygrają 4 mecz z rzędu, właśnie dzięki lepszym tyłom, choć wydaje nam się, że z przodu również mają obecnie więcej kreatywnych zawodników.

ALEJA SEKSU I BIZNESU – IGLICA WARSZAWA (NASZ TYP 1) (TYP ADAMA 1)
Zawodnicy Iglicy raczej lepiej czują się na Picassa, ponieważ często grali tam jeszcze przed rozpoczęciem zmagań w naszej lidze. Nieco więcej się po nich spodziewaliśmy, ale może potrzebują czasu, by pokazali nam pełnie swoich możliwości. Teraz zmierzą się z liderem IV ligi który może nie gra aż tak dobrze jak jesienią, ale nadal ma w szeregach zawodników o wysokich umiejętnościach i to na razie wystarczy by zdobywać punkty (nie licząc porażki z Przypadkowymi Grajkami). Jako że obie ekipy są dość charakterne przewidujemy, że na boisku będzie iskrzyć, a zwycięsko z tego pojedynku wyjdzie Aleja.

LUJWAFFE TARCHOMIN – MIKSTURA (NASZ TYP X) (TYP ADAMA 2)
Mecz na który obie ekipy czekają z niecierpliwością. Pamiętamy świetne widowisko jakie zapewniły nam drużyny na jesieni i teraz liczymy że mecz będzie stał na podobnym, a być może i wyższym poziomie. Obecnie pomiędzy obiema ekipami są jedynie 3 punkty różnicy i w przypadku przegranej Luje mogą po raz pierwszy od niepamiętnych czasów spaść z drugiego miejsca. Jak na razie goście wygrali wszystkie 3 mecze rundy wiosennej, a gospodarze byli bliscy tego samego wyczynu, ale wypuścili z rąk zwycięstwo z Radością. Liczymy, że obie ekipy stawią się w najmocniejszych składach, bo mobilizacja na to spotkanie jest duża i zobaczymy kawał dobrego futbolu.

FC RADOŚĆ – SPARTA (NASZ TYP 1) (TYP ADAMA 1)
Te drużyny znają się bardzo dobrze, kiedyś część zawodników Radości grała w Sparcie, co sprawia, że obie drużyny będą mocno zdeterminowane by wygrać. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się remisem. Pomimo braków kadrowych Sparcie udało się zdobyć 4 pkt w 3 meczach, co może nie jest wynikiem oszałamiającym, ale patrząc na kadrę przetrzebioną kontuzjami, należy do tej zdobyczy podchodzić z szacunkiem. Tyle samo punktów zdobyła Radość, ale ona mierzyła się już z liderem i vice-liderem IV ligi i trzeba przyznać że zaprezentowali się dobrze w tych meczach. Dlatego też stawiamy w tym spotkaniu na gospodarzy.

PRZYPADKOWE GRAJKI – FC ŚMIECI (NASZ TYP 1) (TYP ADAMA 1)
Grajki dostały solidną lekcję futbolu od Melodramatu w poprzedni weekend i z taką grą jak ostatnio może być ciężko z dalszym punktowaniem w lidze. Z drugiej strony udało się pokonać lidera, więc chyba dużo zależy od dyspozycji dnia. Śmieci z kolei pogrążają się w kryzysie. Gra nie wygląda za dobrze, a co za tym idzie i wyniki nie są najlepsze. Goście potrzebują jakiegoś impulsu, który da nadzieję na lepsze rezultaty. Kto wie może przyjdzie przełamanie właśnie w tej kolejce? Może być o to trudno i nam się wydaje że gospodarze, tak jak w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami, wyjdą zwycięsko z tej potyczki

NAF GENDUŚ – ZAKON BONIFRATRÓW (NASZ TYP 1) (TYP ADAMA 2)
Adam mocno wierzy w swój zespół i pierwsze w tej rundzie zwycięstwo. Jak na razie 2 porażki i remis to nie są wyniki drużyny, która miała bić się o podium. Mimo że gra nie wyglądała momentami źle, a wręcz obiecująco, to potrzeba, aby dobra dyspozycja utrzymywała się przez całe spotkanie. Genduś wzmocniony Krzysiem Niewierkiewiczem pokonał ostatnio Iglicę i prezentował się naprawdę przyzwoicie. Udało się jeszcze zremisować z dobrze spisującą się Radością, tak więc zespół Michała Ochockiego nie może być przez nikogo lekceważony. Odważnie stawiamy, trochę na przekór Adamowi, na zwycięstwo gospodarzy.

V LIGA

FC ALFA - ORŁY ZABRANIECKA (NASZ TYP 1) (TYP ADAMA 1)
Alfa bardzo dobrze weszła w rundę rewanżową, 3 zwycięstwa robią wrażenie zwłaszcza, że na rozkładzie ma również zespoły które mają się bić o czołowe lokaty – Green Team i Munję. Gospodarze prezentują obecnie chyba najlepszą formę, od kiedy grają w Lidze Fanów. Na drugim biegunie są Orły, które jak na razie w tym roku nie zaznały smaku zwycięstwa, ale z drugiej strony jak dotąd mierzyły się z czołówką V ligi. Być może w kolejnych meczach przyjdzie w końcu upragnione zwycięstwo, ale naszym zdaniem jeszcze nie z rozpędzoną Alfą.

GREEN TEAM – ADP WOLSKA FERAJNA II (NASZ TYP 2) (TYP ADAMA 2)
Obie drużyny zaczęły od falstartu i dwóch porażek w pierwszych meczach. Przełamanie przyszło dopiero w 3 kolejce. Green Team urządził sobie trening strzelecki na Pogromcach Porzeczek, natomiast ADP II ograło i to do zera Tartak. Mimo to przegrane na początku rundy sprawiły, że rywale odjechali i teraz nie można pozwolić sobie na straty punktów. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami ADP II nie dało szans rywalowi i naszym zdaniem górą znów będą goście, którzy wydają się wracać na właściwe tory.

OKS NOWY RAKÓW – FURDUNCIO BRASIL F.C. (NASZ TYP 1) (TYP ADAMA 2)
Hit V ligi. Kiedy tydzień temu pisaliśmy że w lidze pozostają 2-3 drużyny które są w stanie zagrozić Brazylijczykom mieliśmy na myśli przede wszystkim OKS Nowy Raków. Kontynuują oni passę 7 zwycięstw z rzędu, do tego raczej pewnie wygrywają na wiosnę i pomimo że rozegrali 4 mecze mniej, aspirują do gry o podium. Furduncio jak na razie nie napotyka większych problemów, gładko radzi sobie z rywalami, a tydzień temu ograli dość łatwo, jak na mecz na szczycie, CompatibL. Jeżeli wygrają z OKS, będą mogli powoli mrozić szampany. Liczymy na bardzo dobry mecz, ponieważ forma obu zespołów jest wysoka. Stawiamy na gospodarzy, bo naszym zdaniem jest to jedna z nielicznych drużyn mogących postawić się zespołowi Rafaela Andrade, a dzięki temu na końcowe rozstrzygnięcia będziemy musieli jeszcze poczekać.

POGROMCY POPRZECZEK – LANDTECH F. C. (NASZ TYP 2) (TYP ADAMA 2)
W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami doszło do legendarnej sytuacji w której Pogromcy po pierwszej połowie... wygrywali 1-0. Niestety był to też mecz w którym doszło do awarii światła na Picassa i warunki do gry były wręcz fatalne. W drugiej części Landech na mniej oświetloną bramkę strzelił 9 bramek i wygrał to spotkanie. Teraz ze światłem nie będzie problemu, bo mecz rozpoczyna się wcześnie rano. Pogromcom ciężko będzie nawiązać do pierwszej połowy jesiennego meczu, ponieważ goście mocno się wzmocnili i są dużo lepszą drużyną niż w pierwszej rundzie. Podobny wynik to jesiennego będzie sukcesem gospodarzy.

MUNJA – POLSKIE DREWNO (NASZ TYP 1) (TYP ADAMA 1)
Czy Munja się przełamie? Jak na razie po wysokiej wygranej z Pogromcami, coś się zacięło i gospodarze przegrali dość wysoko dwa następne mecze, do tego udało im się strzelić tylko po 1 bramce w każdym z nich. Jak na zespół który miał walczyć o podium wygląda to mizernie i koniec końców sezon może się skończyć poza strefą medalową. Polskiemu Drewnu, pomimo lepszej gry niż jesienią, na razie udało się wywalczyć jedynie punkt w meczu z Tartakiem. Obu drużynom przydałoby się przełamanie, ale mu stawiamy na Munję, bo w jej szeregach są lepsi piłkarze. Jeżeli uda im się zebrać dobry skład, ta ekipa powinna w końcu odpalić.

FC TARTAK – COMPATIBL (NASZ TYP 1) (TYP ADAMA 2)
Nieco rozczarowująca jest postawa Tartaka w tej rundzie. Jedynie jeden punkt zdobyty w Derbach Lasu, do tego porażka do zera tydzień temu nie wystawia zbyt dobrej oceny temu zespołowi. Z drugiej strony taki stan rzeczy nie może trwać wiecznie, bo jest to drużyna która ma potencjał, tylko jakby był obecnie uśpiony. CompatibL po dwóch wygranych, poległ w starciu z Brazylijczykami i jak sami powiedzieli po meczu, nie trenują w tygodniu i to widać. Tartak przychodzi w dość szerokim składzie i może upatrywać szansę w tym że lepiej wytrzyma kondycyjnie spotkanie. Z resztą już raz znaleźli sposób na braci Volin i spółkę więc może uda się i tym razem?

VI LIGA

 

CHŁOPCY Z BRÓDNA - ROSSO BIANCO (NASZ TYP 1) (TYP ADAMA 1)
Naszym zdaniem Chłopcy z Bródna to faworyt do wygrania VI ligi. Już w sparingu przed rundą wiosenną było widać, że jest to drużyna poukładana, która ma pomysł na grę. Zdecydowanie, w przyszłym sezonie będą grali znacznie wyżej. W pierwszym meczu rozgromili Mikrostrzelby i w rywalizacji z Rosso Bianco też uważamy ich za faworytów. Wydaje nam się że będzie to dużo trudniejszy mecz dla gospodarzy i tak wysokiego wyniku jak w pierwszym ligowym meczu się nie spodziewamy.

MOBILIS - GREEN LANTERN (NASZ TYP 2) (TYP ADAMA 2)
W Mobilisie mobilizacja na pierwszy mecz była bardzo duża I mamy nadzieję że zapał nie opuścił zawodników tej drużyny po pierwszym przegranym meczu. Teraz przyjdzie im się mierzyć z Green Lantern, którzy swój pierwszy mecz zremisowali. W drugim meczu stawiamy na gości, którzy wydaje się, mają bardziej poukładaną grę. Wiadomo że to dopiero początki i więcej będziemy mogli napisać za jakiś czas. Mamy nadzieję, że już teraz gospodarzom uda się przynajmniej zdobyć premierowego gola w lidze.

MIKROSTRZELBY - BĘKARTY WARSZAWY (NASZ TYP 2) (TYP ADAMA 2)
Bękarty bardzo dobrze weszły w ligę wygrywając 12-0. Widać że już od jakiegoś czasu grają w lidze szóstek i to doświadczenie przekłada się na grę i wyniki. Teraz przyjdzie im się mierzyć w Mikrostrzelbami, które w pierwszym meczu dostały lekcję futbolu od Chłopców z Bródna. Czy przez tydzień udało się wyciągnąć wnioski i teraz wynik będzie lepszy? Być może, ale i tak stawiamy na zwycięstwo Bękartów.

 

Na koniec jak zwykle wszystkich fanów i sympatyków Ligi Fanów zapraszamy do kulturalnego dopingu na Estadio de Grenady i Estadio de Picassa. Pamiętajcie, że na terenie obiektu obowiązuje absolutny zakaz spożywania alkoholu a palenie jest dozwolone tylko w wydzielonych strefach. Dbajmy wspólnie o porządek, by boisko służyło nam przez lata. Do zobaczenia!

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 1

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
4 0

LIGA 2A

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 2B

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
1 0

LIGA 3A

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
2 0

LIGA 3B

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
2 0

LIGA 4A

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
3 0

LIGA 4B

Kolejka 8
Wybierz kolejkę:
3 0

LIGA 5A

Kolejka 8

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi