Wczytuję...

WARSAW CUP !

Zagraj w 3 edycji Warsaw CUP - Turniej Noworoczny 2019. Gwarantujemy mnóstwo atrakcji, rywalizację na najwyższym poziomie i doskonałą oprawę zawodów. Sprawdź szczegóły!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

WARSAW CUP !
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

DRUŻYNA TYGODNIA - LUJWAFFE TARCHOMIN

10
Paź

Pierwszy raz zobaczyliśmy ich w Letnim Pucharze Fanów. Po premierowych spotkaniach wiedzieliśmy, że nie będą faworytami tego turnieju, ale zarówno ich gra, jak i zachowanie bardzo przypadły nam do gustu. Pomyśleliśmy sobie wtedy, że fajnie byłoby ich mieć w Lidze Fanów – i są! Drużyna Tygodnia to dziś Lujwaffe Tarchomin.

DRUŻYNA TYGODNIA - LUJWAFFE TARCHOMIN

Nie wiemy jak Wy, ale nawet teraz gdy pisaliśmy nazwę tej ekipy, korektor podpowiadał nam słowo Luftwaffe ;) Domyślamy się, że wśród czytających te słowa są osoby, które gdy miały rywalizować z ekipą z Tarchomina, to również identyfikowały ją w ten sposób. Zacznijmy więc od wyjaśnienia genezy ich szyldu – otóż nazwa pochodzi od słowa luj - oznaczającego osobę pod wpływem alkoholu, złączonego ze słowem „waffe" oznaczającego po niemiecku broń. Musimy przyznać, że to ciekawa kombinacja, no ale przynajmniej nie ma w tym żadnej sztampy. Zresztą – bez względu na to jak chwytliwy byłby tytuł i tak najważniejsza jest jakość piłkarska. A tutaj zespołowi Dominika Kolasińskiego idzie z meczu na mecz coraz lepiej.

Sezon rozpoczęli od wysokiej porażki z Zakonem Bonifratrów. Taki cios zadany już w pierwszej rundzie mógł mieć bardzo negatywne skutki, ale nie załamał pewnością siebie Lujwaffe. Kolejne dwa mecze to już dwa zwycięstwa i to obydwa nad zespołami, który w Lidze Fanów mają znacznie większe doświadczenie. Na razie nie ma jednak co wyciągać za daleko idących wniosków. To dopiero początek zmagań i jeszcze nie sposób określić, jaki cel może przyświecać przybyszom z Tarchomina. Zwłaszcza, że oni wcale nie nastawiają się na wygrywaniu za wszelką cenę. Oni czują się dobrze już wtedy, gdy zjawią się na mecz w komplecie. Nawet uzbieranie wpisowego traktują jak swój niemały sukces :) Zresztą – tak naprawdę to wcale im się nie dziwimy, że cieszą ich te mniejsze rzeczy, bo jak napisał nam kapitan – jeszcze nigdy w żadnym turnieju czy lidze nie posmakowali pierwszego miejsca, więc skąd mają wiedzieć jak smakują te większe? :) To oczywiście tylko żarty, bo przecież w wielu rozgrywkach jest mnóstwo ekip, które zdają sobie sprawę, że podium nigdy nie będzie w ich zasięgu, a mimo to nie rezygnują. I właśnie o to w tym wszystkim chodzi.

Nie chcemy jednak, by to co napisaliśmy wyżej zostało źle odebrane. Lujwaffe ma swoje ambicje i chłopaki liczą, że ten sezon będzie w ich wykonaniu przełomowy. Jak sami twierdzą ich siłą jest - wypracowywany latami wspólnego spożywania alkoholu – kolektyw. Ale to nie znaczy, że nie ma tam zawodników ponadprzeciętnych. Między słupkami świetnie uwija się Aleks Janicki. Za obronę odpowiedzialny jest Damian Dobrowolski, z kolei tarchomińskim Cristiano (od razu uściślijmy, że chodzi wyłącznie o aspekty piłkarskie) jest Miłosz Majewski. Reszta zawodników stara się nie odbiegać poziomem od swoich liderów, co ostatnio daje pozytywne efekty. Ale nawet jeśli komuś coś nie wyjdzie, nikt nie robi z tego problemu. Atmosfera jest bowiem najważniejsza.

Na koniec życzymy sobie więcej takich ekip jak Lujwaffe. Nastawionych na dobrą zabawę, i którym wszystko się podoba. Być może jest tak dlatego, że Tarchomin przez wielu był uważany za piłkarską pustynię na mapie Warszawy. My chcemy to zmienić! I jeśli na tym terenie jest więcej drużyn takich jak Dominik Kolasiński i spółka, to o przyszłość Ligi Fanów w tej części stolicy możemy być chyba spokojni.

 

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
7 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

I LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

II LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
1 0

III LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
2 2

IV LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
4 0

V LIGA

Kolejka 20

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi