Wczytuję...

ROZDANIE NAGRÓD!

Znamy już termin i miejsce uroczystej gali zakończenie sezonu w Lidze Fanów. Liczymy że 28 czerwca o godzinie 19:00 w restauracji Sport Bar na Łazieńkowskiej 3 zjawicie się w szerokim gronie …

PUCHAR FANÓW ZGŁOSZENIA!

Amatorski Turniej Piłkarski już pod koniec czerwca! Sprawdź szczegóły, zbierz drużynę, zagraj i przed wakacjami wygraj Puchar Fanów!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

ROZDANIE NAGRÓD!
PUCHAR FANÓW ZGŁOSZENIA!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

DRUŻYNA TYGODNIA - SASKA KĘPA

03
Paź

Do Ligi Fanów wrócili po krótkiej przerwie. Za pierwszym razem ich bilans był fatalny, bo przegrali wszystkie mecze w Ekstraklasie. Nie chcieli jednak być w taki sposób zapamiętanymi, dlatego postanowili wrócić na Estadio de Grenady i odbudować swoją markę. Drugą w tym sezonie DRUŻYNĄ TYGODNIA jest SASKA KĘPA!

DRUŻYNA TYGODNIA - SASKA KĘPA

Gdy tak patrzymy na statystyki Saskiej ze wszystkich ostatnich sezonów, to powiedzieć, iż nie są najlepsze, to delikatnie rzecz ująć. Zdecydowanie więcej porażek niż zwycięstw i zazwyczaj miejsca w dolnych rejonach tabeli. Sprawdziliśmy, że biorąc pod uwagę cztery ostatnie sezony, to na boisku wygrali tylko trzy spotkania – wszystkie z... Junakiem. A właśnie Junaka pokonali też w ostatni weekend. Gdyby liga składała się dla nich wyłącznie z meczów z tą drużyną, to pewnie byliby mistrzami, ale to niestety nigdy nie nastąpi. Mimo to liczymy, iż ten triumf da im pozytywnego kopa, który sprawi, że wreszcie powalczą w Lidze Fanów o coś więcej, niż tylko o puchar za udział.

Swoją przygodę z amatorskimi rozgrywkami zaczęli pod nazwą Lions. Grali wtedy w akademickiej Lidze Piłki Nożnej, a szyld wziął się stąd, że nazwa Saska Kępa była zajęta. Gdy po paru latach okazało się, że w okolicy nikt jej nie używa, postanowili że właśnie tak będzie się nazywała ich drużyna. Ma to oczywiście związek z ich miejscem zamieszkania – to tutaj większość z nich albo się urodziła, albo wciąż mieszka. Na czele z kapitanem Korneliuszem Troszczyńskim, który od samego początku kapitanuje drużynie i wierzy, że jej złote lata wkrótce nadejdą. Jak dotąd największymi sukcesami tej ekipy było podium w Praskiej Lidze Piłki Nożnej, drugie miejsce na turnieju Nocnej Ligi Halowej, czy też zwycięstwo w 2014 roku na pierwszym poziomie Ligi Bemowskiej. Te osiągnięcia nikogo jednak do końca nie satysfakcjonują – marzy im się naprawdę spektakularny sukces, po którym nazwa zespołu będzie odmieniana przez wszystkie możliwe przypadki. Jaka jest na to szansa w najbliższej przyszłości?

Trzeba przyznać, że Saska jak na warunki piłkarskich szóstek ma naprawdę niezły skład. Po paru latach do drużyny wrócił Damian Ostrowski, który ma przywrócić jakość gry bloku obronnego. Jednym z kluczowych zawodników pozostaje Michał Witan – opanowany, wprowadzający dużo spokoju do gry zespołu i który świetnie potrafi wykorzystać swoje dobre warunki fizyczne. W bramce występuje z kolei Grzegorz Rękawek - gracz ze świetnie ułożoną stopą, co na tej pozycji jest niezwykle ważne. Co ciekawe – przez większość swojej przygody z amatorską piłką był to zawodnik z pola, ale postanowił sprawdzić się w nowej roli i idzie mu bardzo dobrze. Problem polega na tym, że Saskiej rzadko kiedy udaje się zebrać na mecz wyjściowy garnitur. Ich kłopoty kadrowe są permanentne i często zdarza im się rozgrywać mecz z jedną lub max dwiema zmianami. Na tym poziomie to niestety za mało, ale wszyscy – z kapitanem na czele – liczą, że ta edycja będzie w tej kwestii przełomowa.

A co dalej? Chyba nie ma co wybiegać w zbyt odległą przyszłość. Saska najpierw musi rozegrać jeden porządny sezon, by ugruntować swoją pozycję. Od czegoś trzeba zacząć, a podwalinami pod każdą większą rzecz jest kilka mniejszych i w tym przypadku byłaby to chociażby seria kilku zwycięstw. Życzymy ich ferajnie Korneliusza Troszczyńskiego, bo to zawsze przyjemnie, gdy triumfuje zespół który gra w podobnym składzie od lat, niż taki, który dobierze sobie każdego, byle tylko osiągnąć swój cel. A takich drużyn nawet w Lidze Fanów niestety nie brakuje.

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
0 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
0 0
Wybierz kolejkę:
1 0
Wybierz kolejkę:
0 0
Wybierz kolejkę:
0 0
Wybierz kolejkę:
1 0

VI LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi