Wczytuję...

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

#FANTYP NAGRODY!

Zabawa w FAN-typa przyjęła się znakomicie. Średnio co tydzień bawi się z nami ponad 70 osób. Ale chcemy by było ich jeszcze więcej, dlatego postanowiliśmy przyznawać dodatkowe nagrody. Komu…

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
#FANTYP NAGRODY!

PLUSY I MINUSY - SEZON 2017/2018

03
Lip

Liga Fanów to profesjonalne rozgrywki dla amatorów, ale nawet gdybyśmy chcieli, to nie wszystko było w nich idealne. Właśnie dlatego powstał nasz cotygodniowy cykl Plusy i Minusy, gdzie po każdej kolejce uczciwie opisywaliśmy co było fajne, a co kiepskie. Artykuły robiły furorę i wielokrotnie były czytane częściej niż choćby relacje czy zapowiedzi. A jak to wyglądało na przestrzeni całego sezonu? Kto nas rozczarował a czyją postawę chcielibyśmy pochwalić szczególnie? Zapraszamy do podsumowania zakończonego sezonu.

PLUSY I MINUSY - SEZON 2017/2018

Na początek to co nam i Wam najbardziej się podobało podczas minionego sezonu:

ARTYKUŁ PLUSY I MINUSY
Wiemy że zabrzmi to jak autoreklama, ale trudno nam się oprzeć wrażeniu że właśnie ten artykuł był strzałem w dziesiątkę. Początki były dość ciężkie, bo zdajemy sobie sprawę, że jest to dość kontrowersyjny materiał i osoby które znajdowały się w minusach bardzo się na to oburzały. My jednak nie oglądaliśmy się na to i byliśmy konsekwentni, często wymieniając poszczególne osoby z imienia i nazwiska. Po części swój cel zrealizowaliśmy, bo takie publiczne napiętnowanie sprawiało, że sporo osób musiało zastanowić się nad swoim zachowaniem. Bez powodu nikt tutaj na pewno nie trafiał. Poza tym była też druga strona medalu – dawaliśmy Wam przecież szansę na wypromowanie i pochwalenie wszelkiego rodzaju postawy fair play, której również nie brakowało w tym sezonie, z czego jesteśmy dumni, bo to tworzy przyjazny klimat wokół rozgrywek. W końcu najważniejsza jest przede wszystkim dobra zabawa.

LIGA + EKSTRA
Kolejna nowość w naszych rozgrywkach, czyli materiał video pokazujący od kulis zmagania w Lidze Fanów. Był to najlepiej oglądany materiał video i wcale się temu nie dziwimy. Ujęcia z drona, filmowane reakcje z ławek rezerwowych, wywiady - wszystko to oddawało w wyjątkowy sposób atmosferę jaka panuje podczas zmagań. Na początku ciężko było namówić was na pomeczowe rozmowy, ale z czasem, gdy zobaczyliście jak to wszystko wygląda w materiale, takich problemów mieliśmy coraz mniej i chętniej stawaliście przed okiem kamery, by podzielić się swoimi emocjami. W rundzie wiosennej już sami dopytywaliście się, kiedy powstanie kolejny odcinek, co sprawa że chłopaki odpowiedzialni za ten materiał zrobili kawał dobrej roboty.

WSPÓŁPRACA Z LEGIĄ WARSZAWA
W tym sezonie udało się także poszerzyć współpracę z Legią Warszawa. Między innymi dzięki temu mogliśmy stworzyć dla was kolejną zabawę #FanTyp, w której musieliście wytypować wynik 3 najciekawszych meczów Ligi Fanów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wiele osób chciało spróbować swoich sił w typowaniu, a dzięki Legii Warszawa, nagrodami dla zwycięzców były vouchery na mecze Legii i szaliki klubowe. Mamy nadzieje że w przyszłym sezonie ta współpraca się pogłębi i będziemy mogli przygotować dla was kolejne atrakcje.

DUŻA FREKWENCJA DRUŻYN
W dalszym ciągu, pomimo sporej konkurencji wśród warszawskich amatorskich lig szóstek, w tym sezonie uczestniczyły w rozgrywkach aż 62 drużyny (z czego w trakcie sezonu zrezygnowały trzy ekipy). Chętnych do gry w Lidze Fanów było więcej, ale na ten moment nie byliśmy w stanie przyjąć wszystkich. Drużyny które przyszły do nas z innych lig, bardzo pozytywnie wypowiadały się o organizacji naszych rozgrywek, co daje nam motywację, by nie spocząć na laurach i nadal się rozwijać.

ELASTYCZNOŚĆ TERMINARZA
Terminarz jest rzeczą nad którą spędzamy najwięcej czasu. Przygotowujemy go na tydzień przed daną kolejką i uwierzcie nam - przygotowanie w trakcie sezonu ponad 600 meczów tak, by wszystkie drużyny były zadowolone, nie jest rzeczą łatwą. Zgodnie z naszą statystyką, zgodność terminarza z waszymi propozycjami była na bardzo wysokim poziomie, jedynie w 25 przypadkach spotkanie nie było ustalone według waszych propozycji i nie udało się tego inaczej przestawić. Pamiętajcie także, że w meczu biorą udział dwie drużyny i gdy jedna danego dnia chce grać rano, a druga wieczorem, to nie ma możliwości zadowolenia obu stron. Gdy jednak spojrzycie na swoje mecze w ciągu całego sezonu to zobaczycie, że w większości przypadków graliście zgodnie z własnymi życzeniami.

SĘDZIOWIE Z PŁOCKA
W tym sezonie zdecydowaliśmy się na pewien eksperyment i na dwie kolejki rundy wiosennej zaprosiliśmy na Grenady profesjonalnych sędziów PZPN-u z Płocka. Co tu ukrywać, z ich pracy byliście bardzo zadowoleni, wszystkim zaimponowali swoją pracą i zaangażowaniem w prowadzeniu meczów. Biegali, żyli wydarzeniami na boisku, starali się znajdować w odpowiednim miejscu na placu, by w sposób optymalny widzieć sporne sytuacje. Oczywiście też nie było tak, iż byli nieomylni, ale podnieśli poziom o parę szczebli. Zdecydowana większość z was chciałaby żeby przyjeżdżali do nas co tydzień, ale aż tak dobrze nie będzie. Myślimy że będą wpadać do nas częściej, ale nasi stali sędziowie też znają się na swojej robocie i nie ma co im zabierać pracy a ich sędziowanie także trzeba docenić.

 

Teraz przechodzimy do rzeczy które w tym sezonie musimy zaliczyć do negatywów.

SCORPION WŁADYSŁAWÓW, OLIMPIJCZYCY, SHOOTING STARS
Te trzy drużyny wystartowały w Lidze, jednak z różnych przyczyn nie dokończyły rywalizacji. Oczywiście na ich miejsce wskoczyły inne zespoły i w sumie chyba na dobre wyszło. Te nowe są bowiem znacznie lepsze piłkarsko, a po drugie widać u nich zaangażowanie i chęć gry. Mimo wszystko wycofywanie się drużyn w trakcie rozgrywek jest bardzo słabe i jako organizatorzy wolelibyśmy, żeby ekipy przystępujące do rozgrywek, również je kończyły. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo Kebavita, Kar-Bud i Wolska Ferajna podniosły poziom ligi i jesteśmy zadowoleni że dołączyły one do naszej ligowej społeczności.

BRAK NOWEJ STRONY INTERNETOWEJ
Nie ukrywamy że obecna strona nie spełnia już zarówno naszych jak i waszych oczekiwań. W ankiecie w której poprosiliśmy was o wyrażenie swoich opinii o funkcjonowaniu Ligi Fanów, pojawiło się parę głosów w sprawie nowego serwisu. My również mamy kilka nowych pomysłów, które nie są na razie realizowane przez ograniczenia techniczne, ale co się odwlecze to nie uciecze, więc mamy nadzieję ze nowa strona internetowa pojawi się już wkrótce.

TERMINOWOŚĆ WPŁAT
Koniec sezonu już dawno za nami, a wciąż nie wszystkie drużyny rozliczyły się z wpisowego. Nie będziemy tutaj pisać kto i ile jeszcze zalega i mamy nadzieję że nie będziemy do tego zmuszeni. Kilku drużynom poszliśmy na rękę i umówiliśmy się na spłatę wpisowego w ratach, pozostały jeszcze drobne kwoty do uregulowania, ale gdy umawiamy się na dżentelmeńską umowę to powinniśmy dotrzymywać słowa. Jesteśmy dorosłymi facetami i takie rzeczy jak honorowe wywiązywanie się z umów powinno być priorytetem.

SKANDALICZNE ZACHOWANIA NIEKTÓRYCH ZAWODNIKÓW
Tak naprawdę nie chcielibyśmy o tym pisać, ale nie możemy tego pominąć. Chodzi o zachowanie 4 zawodników: Michała Pudło, Andrzeja Niemirskiego, Łukasza Widelskiego i Krzysztofa Porębskiego. Każdy z tych zawodników zachował się w sposób przekraczający wszelkie granice wobec sędziego, organizatora czy też zawodnika drużyny przeciwnej. Nie będziemy już przytaczać co każdy z nich zrobił, jeżeli ktoś chce zaspokoić swoją ciekawość odsyłamy do Plusów i Minusów danej kolejki. Każdy z nich został na pewien czas zawieszony w rozgrywkach i mamy nadzieję że takie zachowanie już się w ich przypadku nie powtórzy, a także będzie przestrogą dla innych. Pamiętajcie że gra w piłkę to przede wszystkim rozrywka a wzajemny szacunek jest bardzo ważny, o ile nie najważniejszy!

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
7 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

I LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

II LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
1 0

III LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
2 2

IV LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
4 0

V LIGA

Kolejka 20

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi